Zakup materiałów wykończeniowych pod remont łazienki

  W łazience konieczne jest stosowanie specjalnych materiałów budowlanych w trakcie remontu, czyli takich, które są dostosowane do warunków, jakie panują w łazience. Charakterystyczną cechą łazienki jest to, że panuje w niej wilgoć. Z tego powodu w łazience bardzo ważna jest sprawna instalacja wentylacyjna. Nie można również zapominać, by materiały budowlane stosowane w łazience były odporne na działanie wilgoci. Jest to istotne między innymi ze względu na możliwość szybkiego zużywania się oraz niszczenia materiałów, które nie są odporne na działanie wody czy wilgoci. Na jakości materiałów budowlanych stosowanych podczas remontu łazienki nie warto oszczędzać. Z drugiej strony nie ma sensu przepłacać na poszczególne rodzaje materiałów wykończeniowych, które stosuje się w łazience.

  Gdzie kupować materiały wykończeniowe?

  Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie oprócz samego planu remontu również kosztorysu. Pozwala to między innymi oszacować wstępnie koszty zrealizowania remontu w łazience. Bardzo często można w ten sposób ograniczyć koszty poprzez znalezienie niższych cen na materiały o określonej jakości. Optymalnej jakości płytki ceramiczne czy farby w poszczególnych sklepach mogą mieć różne ceny. Dobrym rozwiązaniem przy remoncie generalnym jest dokonanie zakupów w jednym, większym sklepie. W takich punktach sprzedaży materiałów budowlanych można skorzystać z upustów kierowanych do klientów, którzy dokonują zakupów w większych kwotach. Można również zastanowić się na poszukaniem promocji na pojedyncze rodzaje materiałów budowlanych. Niższe ceny można znaleźć często, choćby w sklepach internetowych i nawet mimo kosztów transportu mogą to być znacznie bardziej korzystne cenowo produkty. Można również rozejrzeć się w celu znalezienia hurtowni, które oferują swoje usługi również dla klientów indywidualnych. Jest to szczególnie wskazane rozwiązania dla tych klientów, którzy realizują remonty w całym domu czy mieszkaniu. Wówczas wszystkie niezbędne materiały można kupić w hurtowni, gdzie często można liczyć na ceny niższe o kilkanaście procent.

  Przygotowanie łazienki pod remont

  Łazienka jak każde inne pomieszczenie, które zamierzamy remontować musi być odpowiednio przygotowana w celu sprawnego przeprowadzenia prace remontowych. Prace przygotowawcze muszą być wykonane we wszystkich łazienkach, w których położone były płytki czy farby. Konieczne jest wykonanie kucia ścian oraz podłóg. Po wykonaniu takich prac niezbędne będzie wykonanie wyrównania ścian oraz podłóg. Jeśli powierzchnia nie będzie odpowiednio wyrównana bardzo trudno będzie na ścianach właściwie położyć płytki. Farby również mogą od takich ścian odchodzić, co oczywiście będzie wymuszało ponowne malowanie. Na ściany w łazience po ich wyrównaniu konieczne jest położenie zaprawy podkładowej, tynku cementowego. Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się an pokrycie ścian wodoodpornymi płytami, które nazywana są suchym tynkiem. Takie płyty gipsowo-kartonowe znacznie ułatwiają wyrównanie nawet nierównych powierzchni ścian.

  Jeśli stosujemy płyty to niezbędne jest zamocowanie ich na ścianach za zastosowaniem właściwej zaprawy. Innym rozwiązaniem jest przykręcenie płyt do wcześniej zamontowanego na ścianach rusztu stalowego. Gdy położymy zaprawę lub tynk muszą one przez kilka dni się związać. Z tego powodu nie można w tym czasie wykonywać dalszych prac związanych z remontem łazienki. Warto wziąć to pod uwagę przy przygotowywaniu planu remontu całej łazienki. Suchy tynk jest znacznie szybciej gotowy do dalszych prac. Najczęściej można na nim wykonywać kolejne prace remontowe już na drugi dzień.

  Działanie wody

  W łazience zawsze mamy do czynienia z wodą. Z tego powodu konieczne jest zastosowanie odpowiednich przed nią zabezpieczeń. Jednym z rozwiązań jest pomalowanie ścian oraz podłóg płynną folią uszczelniającą. Takie prace warto wykonać w takich miejscach jak okolic wanien, brodzików czy umywalek. Folię uszczelniającą nakłada się za pośrednictwem wałków oraz pędzli. Folię kładzie się na czystą oraz suchą powierzchnię. Możliwe jest również zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci taśm uszczelniających, które dobrze jest zastosować we wszelkiego rodzaju narożników ścian czy podłóg. Podłoże, które charakteryzuje się wodoodpornością można również stworzyć za zastosowaniem cementowej lub cementowo-polimerowej zaprawy, która posiada lepsze właściwości hydroizolacji.

  Remont łazienki i wybór materiałów wykończeniowych

  Remont łazienki gruntowny czy częściowy?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *