Łazienka w stylu retro

  Choć dziś najczęściej stawia się na nowoczesne wyposażenie łazienki, to rozważyć warto także postawienie na stylistykę retro. Dlaczego? Bo styl klasyczny nada łazience eleganckiego posmaku i świetnie zaprezentuje się, gdy odwiedzą nas goście. A w jaki sposób stworzyć aranżację czerpiącą garściami ze stylistyki retro? Oto kilka najważniejszych pomysłów, które pozwolą wykreować wyjątkowe wnętrze.

  Na początek, wyjaśnić warto, w jaki sposób prezentuje się i na czym polega stylistyka retro, ponieważ to sprawa najbardziej interesująca. Wyznaczników takich stylizacji jest całkiem sporo. A najważniejsze to:

  1. wykorzystanie klasycznych materiałów – m.in. drewna i metalu,
  2. bogate i wysublimowane wzornictwo – często nawiązujące do florystycznych motywów,
  3. ciężkie i skomplikowane kształty,
  4. stawianie na komfort oraz wysoką jakość wszystkich elementów wyposażenia.

  Łazienka w stylu retro prezentować się będzie dostojnie i zjawiskowo – dlatego też z całą pewnością warto się bliżej przyjrzeć możliwościom jej aranżacji. Wbrew pozorom, stworzenie takiego wystroju wnętrz nie stanowi najmniejszego nawet problemu.

  Warto pamiętać, że wystarczy znalezienie w sklepie odpowiednich elementów aranżacji, by uzyskać naprawdę zadowalające pod każdym względem efekty.

  Jak zatem, konkretnie, stworzyć łazienkę w stylistyce retro? Oto kilka najważniejszych wskazówek. Po pierwsze, warto postawić na ozdobne, utrzymane w jasnej kolorystyce wykończenie ścian oraz podłóg. Postawić można na klasyczną ceramikę, lub też na tapety i drewno (szczególnie to pochodzące z drzew egzotycznych. Po drugie – ważne będzie dobranie odpowiednich mebli. Najlepiej sprawdzi się bądź to drewno, bądź też metal połączony z drewnem. Bez trudu znajdziemy szafki, które dobrze skomponują się właśnie z takim stylowym wnętrzem.

  Z łatwością odnajdziemy także armaturę łazienkową, która pasować będzie swoim stylem do designu retro. Wybrać można na przykład wannę o kształcie sprzed lat, baterie łazienkowe z tradycyjnymi kurkami, a także inne elementy, które dopełnią tej właśnie stylizacji. Warto również pomyśleć o odpowiednim oświetleniu – na przykład o eleganckim kinkiecie, który najlepiej spisze się w takim miejscu.

  Funkcjonalne elementy w łazience

  Akrylowe wanny wolnostojące – jak odmieniają jakość kąpieli?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *