Montaż wanny w łazience

  W łazience można decydować się zarówno na wannę jak też na kabinę prysznicową. Bardzo często jest to jeden z większych dylematów przez jakim stają osoby, które decydują się na realizowanie remontu w łazience. Oba urządzenia sanitarne mają zarówno swoje plusy jak też minusy. Wanna to przede wszystkim znacznie większy komfort użytkowania. Z drugiej strony wanna zajmuje znacznie więcej przestrzeni użytkowej, więc nie zawsze można ją wkomponować w przestrzeń użytkową łazienki. Jeśli decydujemy się na wannę można do niej stworzyć obudowę, co wpływa zarówno na ładniejszy wygląd wanny, jak też na większą jest użyteczność. Obudowa sprawia, że woda nie wylewa się na podłogę, co oczywiście zwiększa również bezpieczeństwo korzystania z łazienki. Obudowę można wykonać z profili, które mogą się idealnie dopasować do kształtu wanny. Przy wannie owalnej lub narożnej można zastosować płyty elastyczne. Takie specjalne płyty wypełnia się masą szpachlową, która sprawia, że cała konstrukcja staje się bardziej stabilna. Prostokątna wanna może być obmurowana. Wykorzystać w tym celu można zaprawę z betonu komórkowego.

  Wanna a prysznic

  Decydując się na montaż wanny trzeba zapewnić dla niej znacznie więcej przestrzeni. Z drugiej strony prysznic dzięki temu, że można korzystać z takich produktów jak prysznic z funkcją hydromasażu zapewnia również komfort użytkowania. Do takiego urządzenia trzeba jednak doprowadzić również instalację elektryczną, co wymaga włożenia znacznie więcej czasu w przeprowadzenie wszystkich prace remontowych. Kabina prysznicowa może posiadać zarówno odpływ w podłodze, ale można również zastosować podmurowanie. W przypadku zamontowania odpływu w podłodze możemy stworzyć znacznie wygodniejsze urządzenie. Z drugiej strony prysznic na podmurowaniu bywa znacznie bardziej bezpieczniejszy, choćby dla dzieci. Istotne jest by zastosować takie rozwiązanie, które odpowiada wszystkim użytkownikom. W bardzo dużej łazience można znaleźć wolną przestrzeń użytkową w jakiej będzie możliwe zamontowanie zarówno kabiny prysznicowej jak też wanny.

  Jak zmniejszyć cenę materiałów wykończeniowych do łazienki?

  Każdy remont wiąże się ze sporymi kosztami. Wiele osób, które kupują nowy dom czy mieszkanie często zapomina to tym, że konieczne będzie również poniesienie sporych kosztów na prace wykończeniowe. Przy remontowaniu łazienki jest znacznie więcej czasu na zebranie środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia remontu. Najlepszym rozwiązaniem jest decydować się na generalny remont. Przy większym remoncie można przeprowadzić bardziej poważne zmiany, co pozwala między innymi na usunięcie wielu mankamentów, które mogą się pojawiać w łazience.

  Renowacja łazienki wcale nie musi być mniej kosztowna. Wprawdzie jednorazowo trzeba wydać znacznie mniejsze pieniądze, ale nie można zapominać, że poszczególne materiały budowlane mogą być znacznie droższe, niż przy kupowaniu większej ilości dobrej jakości materiałów. Przy większych zakupach można sporo zyskać na upustach stosowanych zwłaszcza przez większe sklepy. Dodatkowo można poszukać promocji, które pozwalają na zakup dobrej jakości materiałów wykończeniowych w atrakcyjnych cenach.

  Gdzie robić zakupy?

  Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jednego, większego sklepu, który oferuje różne promocje na materiały budowlane, które dedykowane są do łazienek. W ten sposób można zyskać na łącznych kosztach związanych z przeprowadzeniem całego remontu. Pozwala to często zyskać nawet kilkadziesiąt procent na łącznych kosztach przeprowadzenia remontu. Należy brać pod uwagę, że dobrej jakości farby czy płytki ceramiczne są drogie. Podobnie urządzenia sanitarne nie należą do tanich. Z tego powodu trzeba liczyć się przy pracach remontowych w łazience ze sporymi wydatkami. Mniejsze wydatki muszą ponieść te osoby, które zdecydują się na przeprowadzenie części prac remontowych we własnym zakresie zamiast wynajmowania firm budowlanych, czy remontowych.

  Z drugiej strony zatrudnienie specjalistów pozwala zwiększyć jakość wykonanych prac. Można pomyśleć o zatrudnieniu specjalistów do wszystkich prac, które są nieco trudniejsze. O ile malowanie nie jest trudno wykonać to już przy kładzeniu płytek, gdzie konieczne jest wypoziomowanie ścian, przygotowanie odpowiedniego podłoża znacznie trudniej sobie poradzić, jeśli nie posiada się praktycznych umiejętności związanych kładzeniem płytek ceramicznych. Profesjonalnie położone płytki znacznie dłużej będą w stanie dobrze funkcjonować. Złe położenie płytek na ścianach może prowadzić do ich szybkiego odpadania, co oczywiście jest w stanie narazić nas na poważne koszty, które trzeba będzie ponieść w krótkim czasie po remoncie.

  Wymiana urządzeń podczas remontu łazienki

  Jeśli zależy nam na stworzeniu bardziej funkcjonalnej łazienki często konieczne jest dokonanie wymiany części urządzeń łazienkowych. Najczęściej na takie wymiany możemy sobie pozwolić, gdy realizujemy większe prace remontowe. Przy większych pracach remontowych można zrealizować wymianę wanny, kabiny prysznicowej czy umywalki. Nowa umywalka można być zamontowane w inny sposób. Zamiast decydowania się na montaż z wykorzystaniem śrub wkręcanych do ścian można wykorzystać stelaże, które często pozwalają na znaczne zwiększenie estetyki wnętrza łazienki. Jeśli w łazience jest odpowiednio ilość wolnego miejsca warto jest rozważyć między innymi szerszy model urządzenia, dzięki czemu zwiększy się wygodę korzystania z umywalki.

  Nowe baterie

  Do nowej umywalki niezbędne będzie kupienie nowych baterii łazienkowych. Jeśli posiadaliśmy baterie zamontowane na ścianie najlepszym rozwiązaniem jest zamiana ich na taki sam typ baterii. Jeśli zdecydujemy się na inny rodzaj baterii konieczne będzie wykonanie takich prac, jak kucie ściany i przerobienie całego podejścia wodnego. Przy umywalkach mogą być montowane tak zwane baterie sztorcowe. W ich przypadku doprowadza się wodę do umywalki za pośrednictwem wężyków, które przebierają pod umywalką. Wybór określonego rodzaju baterii do umywalki pozwala między innymi na zmniejszenie kosztów użytkowania łazienki zdecydować można się między innymi na uważane za znaczeni bardziej oszczędne baterie jednouchwytowe. Zapewniają one przede wszystkim szybsze ustawienie określonych temperatur wody a jednocześnie właściwego strumienia wody. W tym względzie dwuuchwytowe umywalki zapewniają znacznie mniejsze oszczędności.

  Jaki odpływ w łazience?

  W pomieszczeniu można również decydować się na odpływ montowany zarówno w ścianie jak też w podłodze. W przypadku gdy w łazience podejście kanalizacyjne do WC znajduje się w podłodze trzeba stosować miski, które mają również pionowy odpływ. Ewentualnie można decydować się również na uniwersale miski, które można montować do obu rodzajów podejść kanalizacyjnych. Jeśli chcemy zastosować inny rodzaj sedesu w stosunku do odpływu, który nie jest odpowiedni konieczne jest wykonanie zmiany takiego podejścia co bywa trudne, pracochłonne a często niemożliwe.

  Funkcjonalna łazienka po remoncie

  Remont łazienki a układ urządzeń

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *