Podział remontu na strefy podczas remontu

  Podzielenie łazienki podczas remontu na strefy pozwala na stworzenie znacznie bardziej funkcjonalnego pomieszczenia. Wykonanie stref w łazience nie jest wcale trudne, ale trzeba to zaplanować przed rozpoczęciem prac remontowych. Do wyboru jest z jednej strony wykorzystanie ścian działowych. Jest to dobre rozwiązanie w dużych łazienkach, gdyż pozwala na stworzenie z jednej strony strefy kąpielowej, która służyć będzie wypoczynkowi oraz relaksowi i strefy sanitarnej. W dużych łazienkach coraz bardziej modne staje się tworzenie salonów kąpielowych.

  Pozwalają one między innymi na stworzenie komfortowej przestrzeni użytkowej. W dużej łazience można zastosować tak zwaną ściankę instalacyjną. Jest to możliwe tylko w takich łazienkach, które mają odpowiednie ustawienie pionów kanalizacyjnych.

  Ścianka instalacyjna pozwala między innymi na ukrycie instalacji, co znów przekłada się na estetyczne walory wnętrza łazienki. Ścianka może być z drugiej strony wolno stojąca. Atutem takiej ścianki jest to, że przy kolejnym remoncie będzie znacznie mniej problemów z jej demontażem. Można zdecydować się również na ustawienie ścianki prostopadle do jednej ze ścian łazienki. Ścianka może sięgać do samego sufitu, co pozwala na stworzenie wrażenia oddzielnych pomieszczeń, w których znajdują się poszczególne strefy w łazience. Możliwe jest również zakończenie ścianki działowej w łazience nieco niżej, co znów ułatwia cyrkulację powietrza.

  Strefy w łazience

  Tworzenie stref w łazience to możliwość zwiększenia komfortu użytkowania tego pomieszczenia. Zdecydować można się na wydzielenie strefy kąpielowej, która może zamienić się w strefę wypoczynkową. Z drugiej strony można stworzyć strefę sanitarną, w której znacznie łatwiejszy będzie dostęp do poszczególny urządzeń. Podział łazienki na strefy w planie remontu pomieszczenia pozwala również znacznie ograniczyć problemy związane z aranżowaniem bardzo dużego wnętrza. Poszczególne strefy mogą być utrzymane w zupełnie innej stylistyce, która nie będzie się ze sobą bezpośrednio łączyła. W dużej łazience przy podzieleniu jej na strefy można stworzyć, choćby salon kąpielowy, gdzie mogą pojawić się takie urządzenia jak sauna czy jaccuzi.

  Ścianka działowa w łazience

  Podczas przygotowania planu remontu łazienki warto zastanowić się między innymi nad wykonaniem ścianki działowej. Obecnie jest to modne rozwiązanie w łazienkach, gdyż pozwala na wydzielenie poszczególnych stref, które można zupełnie inaczej wykończyć. Z jednej strony strefa kąpielowa może być wykonana z zastosowaniem farb lateksowych, które pozwalają na stworzenie ciekawego i oryginalnego wnętrza. Z drugiej strony w strefie sanitarnej można wykorzystać bardziej funkcjonalne oraz praktyczne materiały, jak płytki ceramiczne.

  Nie bez znaczenia jest również fakt, że podzielenie łazienki na strefy pozwala na zwiększenie optymalnych warunków sanitarnych. Do wykonania podziału łazienki na strefy można wykonywać ścianki działowe. Ścianka działowe mogą być jednocześnie wykorzystane jako stelaże instalacyjne.

  Umieszcza się je w profilach podłogowych a następnie przytwierdza do podłoża za pośrednictwem śrub oraz kołków rozporowych. Stelaże łączy się również ze słupami szkieletu ściany. Konstrukcja, która powstaje może być obudowana płytami gipsowymi i kartonowymi. W ten sposób możliwe jest między innymi ukrycie instalacji w łazience, co zwiększa walory estetyczne łazienki. Decydując się na stelaż konieczne jest zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy stelażami, które tworzą całą ściankę instalacyjną. Taka odległości pomiędzy stelażami powinna nie przekraczać około sześćdziesięciu centymetrów. Przy tworzeniu takiej ścianki instalacyjnej nie można zapominać o zapewnieniu sztywności całej konstrukcji.

  Ścianka na stałe czy przesuwna?

  Nie zawsze konieczne jest tworzenie ścianki, która jest stałym elementem łazienki. Przy zastosowaniu ścianki, która jest elementem przesuwnym znacznie łatwiej jest ją zdemontować. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy nie mamy pewności, czy ścianka w łazience będzie funkcjonalna oraz będzie się odpowiednio prezentować w łazience. Podstawowym atutem ścianki działowej w łazience jest możliwość wydzielenia poszczególnych stref w łazience, co pozwala na zwiększenie funkcjonalności całego pomieszczenia.

  Jak sprawnie przeprowadzić remont łazienki?

  Funkcjonalna łazienka po remoncie

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *