Podłogi z efektem 3D

  Aranżując kuchnię, salon czy łazienkę zazwyczaj skupiamy się na kolorystyce ścian czy odpowiednio dopasowanym elementom wystroju. Często kwestia doboru podłogi pozostawiona zostaje w dużej mierze przypadkowi. Podłoga według wielu osób powinna być przede wszystkim wytrzymała oraz łatwa w utrzymaniu porządku. Tymczasem podłogi, które wykonane są w inny, nietypowy sposób mogą zachwycać i same w sobie stanowić niepodważalną dekorację danego miejsca. Jednym z tych, które od kilku sezonów cieszą się niezwykłym zainteresowaniem nie tylko wśród projektantów wnętrz, ale i „zwykłych” klientów są podłogi 3D!

  Podłoga 3D – co to takiego?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czym tak naprawdę jest podłoga z efektem 3D. Rodzajów jej jest co najmniej kilka. Poszczególne podłogi różnią się między sobą przede wszystkim materiałem z jakiego zostały wykonane. Inne stosuje się zwyczajowo w kuchni czy łazienkach ze względu na chociażby bezproblemowe utrzymanie w czystości, inne podłogi można zastosować w pomieszczeniach takich jak salon, czy sypialnia. Wybór jest naprawdę spory!

  Podłogi 3D w łazienkach i kuchniach zazwyczaj zostały wykonane z polimerów, ze względu na to, że materiał ten jest odporny na negatywne działanie wody, a także łatwy w utrzymaniu porządku. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i odporny nawet na ścieranie. Właśnie dzięki temu dobrze wykonana podłoga wygląda niezmiennie nawet po wielu latach. Jest to więc rozwiązanie dużo trwalsze, niż zastosowanie popularnych płytek czy paneli podłogowych.

  Co jest niezbędne do wykonania podłogi 3D?

  W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na dobre materiały. Najkorzystniej jest kupić je w sklepach branżowych. Najlepiej jest zakupić kompozyty od dobrych i sprawdzonych producentów, dzięki czemu można bez większego problemu sprawdzić opinie o nich czy uzyskać więcej informacji dotyczących samego produktu i konserwowania go. Aby podłoga 3D zachwycała swoją wyjątkowością powinna zostać wykonana przez prawdziwego fachowca. Nie każda osoba, która zajmuje się zawodowo wykończeniem wnętrz jest w stanie zrobić to dobrze. Dlatego najlepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, których na dzień dzisiejszy jest coraz więcej. Jeśli dla efektu 3D konieczne jest użycie zdjęcia – musi być ono w jak największej rozdzielczości. Nakładane warstwy żywic epoksydowych mogą lekko zmienić ostrość, dlatego jest ona tak istotna.

  Podłoga 3D może zostać wykonana nie tylko z żywicy, ale także z drewna czy szkła. Wszystko zależy od tego na jakim efekcie najbardziej nam zależy i gdzie podłoga ma się znajdować.

  Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru materaca do sypialni?

  Idealna temperatura wody w akwarium (To naprawdę bardzo ważne!)

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *