materac

  Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru materaca do sypialni?

  Oprócz prawidłowego żywienia podstawę prawidłowego funkcjonowania organizmu stanowi sen. Z tego względu na rynku dostępnych jest wiele przedmiotów, których zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi komfortowego wypoczynku podczas drzemki. Materac stanowi konstrukcję, która ma zapewnić naszemu ciału odpowiednie podparcie podczas snu. Przeciętnie każdy z nas powinien przesypiać 8 godzin na dobę. Oznacza to, iż większość z nas powinna przesypiać około 1/3 życia. Źle dopasowany materac może doprowadzić do wielu schorzeń kręgosłupa, których leczenie może potrwać wiele lat.

  Sen a zdrowie – dobroczynne właściwości snu

  Nie od dziś wiadomo, iż regeneracja naszego organizmu odbywa się poprzez sen. Jego niedobór może prowadzić do wystąpienia wielu groźnych dla organizmu schorzeń. Niedosypianie przyczynia się do podwyższenia poziomu hormonu o nazwie grelina, który pobudza apetyt. Tym samym do najczęstszych skutków braku snu należy otyłość. Słaba jakość snu utrzymująca się przez kilka tygodni może zaburzyć gospodarkę hormonalną, a także niekorzystnie wpłynąć na koncentrację i produktywność. Z tego względu wielu działających na naszym rynku producentów dąży do zapewnienia swoim klientom maksimum komfortu.

  Materace do sypialni – od czego powinien zależeć nasz wybór?

  Materac do sypialni powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów. Na rynku możemy wybierać pośród materacy sprężynowych, lateksowych, twardych, ze stelażem, a także bez niego. Tylko od nas zależy, który z nich wybrać. Osoby, które najczęściej śpią na boku powinny wybrać materac, który dobrze podtrzymuje ciało, a także dopasowuje się do jego naturalnych krzywizn. Ważne, by kręgosłup znajdował się w linii prostej. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się materac sprężynowy kieszonkowy. Osoby, które śpią na wznak mogą zakupić dowolny materac, gdyż w przypadku tej pozycji ciężar ciała rozprowadzany jest równomiernie. Osobom posiadającym niespokojne sny zaleca sie zakup materaca, który szybko dostosowuje się do kształtu ciała. Jednym z nich jest materac wysokoplastyczny. Osoby borykające się ze schorzeniami kręgosłupa przed zakupem powinny skonsultować się z ortopedą, który określi jak twardy model powinien zakupić klient. Wszystko po to by złagodzić dolegliwości. Więcej ciekawych informacji o materacach można przeczytać na https://domnanowo.pl/zdrowie/materac-do-sypialni-jak-wybrac-i-na-co-zwracac-uwage

  Specjaliści czuwający nad przebiegiem produkcji materacy, poszukują nowych rozwiązań, które umożliwią połączenie dwóch czynników. Przede wszystkim szybko dostosują się do kształtu naszego ciała, a także zapewnią oparcie dla kręgosłupa. Aby materac spełniał swoje funkcje musi być dostosowany zarówno do wzrostu, jaki wagi ciała. Masa naszego ciała jest wyznacznikiem nośności. Z tego względu jeśli wybierzemy zbyt twardy materac, będziemy się na nim męczyć.

  Jaki materac wybrać?

  • Materace kieszeniowe – wykonane są na podstawie sprężyn kieszeniowych, które w przeciwieństwie do innych materacy, nie są połączone drutem, lecz cienkim woreczkiem tkaninowym. Zastosowanie tej metody sprawia, iż na jego powierzchni tworzy się wiele elastycznych punktów, które stanowią doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Im więcej sprężyn, tym wyższy komfort snu. Dużą zaletą materacy kieszonkowych jest to, iż podczas obciążenia nie wydają z siebie dźwięku.
  • Materace lateksowe – lateks wykorzystywany podczas produkcji otrzymywany jest poprzez połączenie lateksu syntetycznego i naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego. Cechą charakterystyczną lateksu jest trwałość, a także duża elastyczność punktowa, która pozwala wywierać duży nacisk na niewielką powierzchnię. Dzięki systemowi otworów wnętrze lateksowego materaca jest antybakteryjne oraz antygrzybicze. Z tego względu zalecane są zwłaszcza osobom, które zmagają się z alergią.
  • Materace piankowe – charakteryzują się jednolitą budową i przewiewnością. Pianka poliuretanowa, która stanowi jej wypełnienie posiada właściwości antyalergiczne.

  Odpowiedni materac powinien stanowić podstawę, na której buduje się sypialnię. Tylko odpowiednio dopasowany pozwoli nam odpocząć, a także zregenerować siły. Kolor ścian, rodzaj mebli czy elementy dekoracyjne jedynie umilą nam pobyt w pomieszczeniu. Wygodny materac to klucz do rozwiązania wielu problemów w życiu każdego człowieka.

   

  Lacobel – czym jest szło na ścianę lacobel

  Podłogi z efektem 3D

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *