Czym są domy modułowe?

  Domy modułowe cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na krótki czas produkcji tego typu konstrukcji i szybkość ich montażu. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych obiektów murowanych, którą doceniają zwłaszcza niecierpliwi inwestorzy. Obecnie dostępne projekty tego typu konstrukcji wpisują się w obowiązujące trendy, a gotowe elementy można łączyć w różne konfiguracje, w zależności od potrzeb inwestora. Czym dokładnie są domy modułowe? Podpowiadamy. 

  Czym charakteryzują się domy modułowe?

  Jeszcze do niedawna domy modułowe były wykorzystywane głównie w Ameryce Południowej i Skandynawii. Od pewnego czasu jednak cieszą się dużą popularnością również w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, domy modułowe to konstrukcje, które wykonane są z gotowych prefabrykowanych elementów. Powstają one w specjalnych halach produkcyjnych, a następnie są przywożone na działkę i montowane na wcześniej przygotowanych fundamentach, w efekcie czego otrzymujemy całoroczny dom. Obiekty, których metraż nie przekracza 70 m2, można stawiać bez pozwolenia na budowę, zaś proces ubiegania się o pozwolenie powyżej tych wymiarów, jest taki sam jak w przypadku domów murowanych. 

  Jak powstają domy modułowe?

  Dom modułowy może być przygotowany według projektu oferowanego przez producenta takich rozwiązań lub na indywidualne zamówienie inwestora. Po wyborze konkretnego projektu producent przystępuje do produkcji poszczególnych elementów. Działania te wykonywane są w specjalnych halach, w których powstają moduły, czyli prefabrykaty przestrzenne. Po zakończeniu prac produkcyjnych wszystkie elementy transportowane są na miejsce budowy. Do inwestora należy przygotowanie posadowienia budynku w postaci płyty fundamentowej lub punktowego podparcia, na którym następnie zostanie postawiony dom. 

  Ile trwa budowa domu modułowego?

  Domy modułowe cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród niecierpliwych inwestorów, ze względu na to, że ich czas budowy to około 2-3 miesiące, zaś w przypadku klasycznego obiektu murowanego to zazwyczaj 1 rok. Najwięcej czasu zajmuje przygotowanie wszelkich modułów, a więc prace produkcyjne, ponieważ sam montaż to zaledwie kilka dni. Niektóre firmy gwarantują posadowienie i montaż gotowego domu modułowego w ciągu zaledwie jednego dnia. Terminy te są więc nieosiągalne dla standardowych obiektów budowlanych. Dodatkowo posadowiony na działce dom jest praktycznie gotowy do użytku, wystarczy go tylko odpowiednio umeblować.

  Gdzie obecnie jest najwięcej inwestycji deweloperskich?

  Jak skorzystać z porad i inspiracji znajdujących się w sklepie Budujmy.eu?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *