Jak skomponować idealne oświetlenie do łazienki?

  Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki jest odpowiednie oświetlenie łazienkowe. Jest to o tyle istotne, że w łazience nie ma z reguły dopływu światła dziennego. Tymczasem pomieszczenie to musi być odpowiednie doświetlone – na przykład w czasie wykonywania makijażu. Jednocześnie przydatne okazuje się nastrojowe oświetlenie, sprzyjające relaksującym kąpielom. Podpowiadamy, jak stworzyć idealnie oświetloną łazienkę.

  oprawy łazienkowe

  Jak zaprojektować idealne oświetlenie łazienkowe?

  Pamiętaj, że w łazience muszą się znaleźć co najmniej dwa źródła światła. Niezbędne są oczywiście lampy wiszące, stanowiące główne źródło światła. Niemniej równie istotne są lampy łazienkowe nad lustro. Sprawdzi się tutaj oświetlenie łazienkowe LED o zimnej barwie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że żarówka powinna emitować jasne światło, które nie oślepia i nie razi w oczy. Warto postawić na oprawę, specjalnie przeznaczoną nad lustro. Niektóre modele dają możliwość regulacji kąta nachylenia, co zdecydowanie ułatwia wykonanie makijażu czy pielęgnacji.

  Dodatkowo można się pokusić o dekoracyjne oświetlenie wanny czy kabiny prysznicowej (na przykład w formie taśmy LED). Co więcej – można podświetlić również fugi czy przestrzenie w rogach, pomiędzy łączeniem płytek. Dobrym miejscem są wszelkie wnęki czy zabudowy z płyt k-g, a także półki i szafki.

  A zatem należy wyposażyć łazienkę w lampę sufitową lub punktowe oświetlenie sufitowe (oprawy wpustowe), a ponadto zadbać o właściwe doświetlenie przestrzeni nad lustrem. Opcjonalne jest zaś oświetlenie dekoracyjne, które nadaje niepowtarzalnego klimatu podczas kąpieli.

  Szukając oświetlenia do łazienki, zwróć uwagę na profesjonalne oprawy łazienkowe. Lampy do łazienki muszą być przystosowane do miejsc o podwyższonej wilgotności. Muszą też mieć wysoki stopień odporności na wnikanie wody i uszkodzenia mechaniczne.

  Subtelne oprawy łazienkowe w stylu glamour

  Wiele osób decyduje się na aranżację łazienki w stylu glamour. Warto wówczas postawić na jeden mocniejszy akcent, taki jak wiszący żyrandol – na przykład bogato zdobiona lampa z wiszącymi kryształkami. Również lustro powinno mieć dekoracyjny design. Sprawdzi się masywniejsza rama, nad którą umieścisz subtelne i eleganckie oprawy łazienkowe. Takie rozwiązanie sprawi, że nie przytłoczysz łazienki, a jednocześnie nadasz jej ekskluzywnego charakteru.

  Niemniej równie dobrze możesz zdecydować się na nieco bardziej dekoracyjne kinkiety. Zwróć wówczas uwagę na ich design – tak, by korespondowały stylistycznie z pozostałymi elementami oświetlenia oraz całością aranżacji. Sprawdzą się też klasyczne plafony i kinkiety, natomiast do uzyskania pożądanego klimatu można wykorzystać dodatki i dekoracyjne oprawy wokół lustra.

  Na co zwracać uwagę, kupując zestaw natryskowy?

  Jak zaprojektować nowoczesną i elegancką łazienkę w jasnym kolorze?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *