Jakich środków czystości nie może zabraknąć w domu?

  Dom wysprzątany na błysk to marzenie wielu osób. W czystym i zadbanym domu mieszka się bardzo dobrze, to nasza wizytówka, dlatego trzeba wiedzieć jak efektywnie go wysprzątać i jakich środków użyć do tego celu.

  Co jest niezbędne, aby wysprzątać dom?

  Wszystko zależy od tego, jaką powierzchnię sprzątamy i jakie dokładnie sprzęty mamy w domu. Inne będzie sprzątanie cotygodniowe, gruntowne sprzątanie raz na miesiąc, a także po remoncie. Są jednak pewne środki czystości, które przydadzą się w każdym domu. Na przykład płyn uniwersalny przyda się zarówno do podłogi, jak i do innych powierzchni. Kolejna niezbędna rzecz to płyn do szyb, czyli absolutna podstawa do mycia okien, powierzchni gładkich i lustrzanych. Bez dobrego płynu do mycia szyb, można zapomnieć o czystych lustrach i szybach. Następny środek do czyszczenia, to oczywiście cif. Myje on bardzo dokładnie powierzchnie typu łazienka, sanitaria czy zlew. Jeśli chcemy dokładnie czyścić, to mleczko cif będzie niezastąpione. Płyn do kurzu, który zapobiega osadzaniu się kurzu na blatach, to również przydatny środek chemii gospodarczej. Powierzchnie spryskane takim płynem, będą wolniej przyjmowały kurz i dłużej pozostaną czyste.

  Co jeszcze przyda się, aby wysprzątać mieszkanie na błysk?

  Na pewno należy pomyśleć o płynach dedykowanych do danej powierzchni. Płyn do mycia kuchni w sprayu będzie odpowiedni do usunięcia tłuszczu z blatów, zanieczyszczeń z kuchenki, a nawet zlewu. Szybko rozpuści zanieczyszczenia występujące na kuchenkach i blatach i sprawi, że znacznie lepiej gotuje się w czystej kuchni. Z kolei specjalny płyn do kuchenek indukcyjnych pomoże zachować w idealnej czystości ten element kuchni.

  Jaki producent chemii gospodarczej będzie najlepszy? Z pewnością warto zainteresować się ofertą polskich firm z wieloletnią historią. Jedną z takich jest polskie przedsiębiorstwo Pol-Hun, produkujące środki czystości i chemię gospodarczą.

  Jakie sprzęty i dodatki pomogą w sprzątaniu?

  Trzeba też pamiętać o sprzętach do czyszczenia, takich jak mopy, szmatki z mikrofibry, gąbki, odkurzacze, roboty czyszczące, myjki ciśnieniowe. To wszystko zdecydowanie ułatwi pracę i ją przyśpieszy. Oczywiście nic nie zastąpi dokładnego, ręcznego sprzątania, ale pewne czynności można sobie ułatwić. I tak na przykład codzienne używanie robota czyszczącego w postaci odkurzacza bezprzewodowego, znacznie zmniejszy ilość odkurzania w skali tygodnia. Mopowanie z użyciem teleskopowego mopa będzie znacznie przyjemniejsze niż ręczne mycie podłogi. Z kolei myjka ciśnieniowa skutecznie usunie mocne zabrudzenia z wielu powierzchni. Tylko regularne sprzątanie pozwoli na utrzymanie czystości i zapobieganie powstawaniu ciężkich zabrudzeń. Mogą one być potem trudne do usunięcia, tak jak na przykład pleśń, która gdy pojawi się po raz pierwszy, może być uciążliwa do pozbycia się. Dlatego warto zainwestować w rożnego rodzaju środki czystości i cieszyć się czystym domem. 

  Dolne źródło – co należy o nim wiedzieć?

  Jakie zasłony wybrać, aby było elegancko?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *