Mała kuchnia w bloku – Co warto wiedzieć o aranżacji wąskiej kuchni

  Mała kuchnia w bloku z pozoru może wydawać się niewdzięczną przestrzenią do aranżacji. Jednak stosując kilka uniwersalnych zasad i mając dobry pomysł, można w praktyczny sposób zagospodarować nawet najmniejsze pomieszczenie w bloku.

  Mała kuchnia w bloku – aranżacja

  Niewielka przestrzeń związana jest z pewnymi kompromisami. W takim pomieszczeniu najlepiej wystrzegać się ciemnych kolorów na ścianach, gdyż jasne optycznie powiększają wnętrze, lepiej odbijają światło oraz rozświetlają przestrzeń. Szczególnie, jeśli w kuchni znajdują się małe okna – kolorami na ścianach można wtedy skutecznie doświetlić pomieszczenie. Okien najlepiej nie zasłaniać wzorzystymi firanami czy ciemnymi zasłonami – mała kuchnia w bloku to nie miejsce na tego typu dodatki. Przestrzeń można także powiększyć, decydując się na oświetlenie punktowe, dzięki czemu kuchnia będzie też bardziej funkcjonalna.

  Mała kuchnia to nie miejsce na stosowanie wyrazistych i krzykliwych faktur, czy skomplikowanej ornamentyki. Takie wzory mogłyby jedynie optycznie zmniejszyć pomieszczenie. Aranżacja w przypadku niewielkiego metrażu powinna opierać się na minimalistycznych, prostych i nowoczesnych trendach.

  Meble do małej kuchni w bloku

  Takie pomieszczenie nie jest łatwo zorganizować, więc dobranie do niego wyposażenia często jest sporym wyzwaniem. Warto maksymalnie wykorzystać przestrzeń, dlatego dobrym rozwiązaniem będą meble na wymiar. Stuprocentowe dostosowanie kuchennych mebli do wnętrza to gwarancja, że nie został zmarnowany nawet jeden centymetr kwadratowy powierzchni.

  A co z miejscem do spożywania posiłków? Nie trzeba z niego rezygnować. W małej przestrzeni prostokątny albo kwadratowy stół można postawić przy ścianie. W przypadku ograniczonego miejsca, można zdecydować się na stół rozkładany, który w każdej chwili będzie można złożyć. W niewielkich kuchniach często blat roboczy zastępuje się stołem z krzesłami.

  Wyspy kuchenne – ciekawy sposób na małą kuchnię w bloku

  Wyspy kuchenne ułatwiają przyrządzanie posiłków, a także dają nowe możliwości stworzenia aranżacji, w których niezbędne przyrządy i artykuły można mieć zawsze w zasięgu ręki.

  W najprostszym wariancie wyspę tworzy blat kuchenny z szafkami albo szufladami pod spodem. Jeżeli jednak układ pionu wodnego i pozostałe kwestie techniczne pozwalają na to, wyspę można także wyposażyć w kuchenkę elektryczną, zlew albo płytę indukcyjną. Decyzja ostateczna uzależniona jest od potrzeb i preferencji domowników.

  Dobrym rozwiązaniem jest też połączenie stołu z krzesłami z półwyspem albo wyspą kuchenną. W ten sposób nie tylko można zyskać miejsce, ale również zapewnić spójność aranżacji. Decydując się na zabudowę w kształcie litery L, ostatni jej element może kończyć się blatem, który będzie pełnił funkcję stołu.

  Aranżacja małej kuchni w bloku wymaga przemyślanego planu zagospodarowania, a także odpowiedniego wyboru mebli kuchennych. Sprytne rozwiązania pozwolą stworzyć miejsce, gdzie każdego dnia będzie można wygodnie i komfortowo przygotowywać oraz spożywać posiłki.

  Bramy garażowe na wymiar – kupujmy najlepsze rozwiązania

  Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *