Piękny grzejnik pokojowy – jaki wybrać?

  Grzejnik kojarzy się z oddawaniem ciepła do pomieszczeń. W mroźne dni staje się czymś bardzo potrzebnym i przyjemnym, bo dającym komfort termiczny i poczucie wygody w domu. Oprócz takiego wymiaru, urządzenie grzewcze może też przynosić miłe odczucia związane z wyglądem.

  Pomieszczenie a design grzejnika pokojowego

  Kaloryfer musi przede wszystkim podobać się pod względem kształtu, designu oraz faktury.

  Na podstronie grzejniki pokojowe znajdują się solidne produkty przodujących marek europejskich, w tym także polskich, które cieszą się uznaniem klientów.

  Należy pamiętać, że prosty design może wzbudzić większe emocje niż pozornie wyszukane, przekombinowane formy.

  Takie piękno w prostocie można odkryć w polskim grzejniku Luxrad Ductor 1500×430 611W, który na subtelnym prostokątnym kształcie posiada wzór złożony z równo rozmieszczonych, kwadratowych wycięć – nadaje to harmonii całemu produktowi. Kaloryfer dedykowany jest do pomieszczeń nowoczesnych, stonowanych.

  W przypadku pokoi loftowych czy industrialnych dobrze jest sięgnąć po grzejnik dekoracyjny Runtal Flow Form 130×1000, który łączy nowoczesność z tradycją. Urządzenie grzewcze z nawiniętą spiralą wstęg jest inspirowane grzejnikami Faviera, jeszcze często spotykanymi w obiektach publicznych. W przypadku Runtal Flow Form jest to gustowne rozwiązanie dodające odpowiedniego tonu stylizowanym na przemysłowe pokojom.

  Materiał i kolor a efekt końcowy 

  Na całokształt wyglądu produktu składa się również kolor oraz rodzaj materiału, z którego jest wykonany. Nie inaczej jest także z kaloryferami. Wybór materiału na etapie projektowym determinuje, jaki będzie efekt końcowy oraz kształt. W przypadku koloru najczęściej możliwy jest ich duży wybór, co ułatwia dopasowanie do konkretnego pomieszczenia, jego klimatu i stylu. Producenci idą często nawet dalej i umożliwiają dobór wzorów, rysunków czy obrazów na powierzchni grzejnika.

  Żeliwo wiecznie żywe

  Materiał, z którego może być wykonany grzejnik to między innymi lakierowana, zwykła stal, aluminium, stal nierdzewna czy metalowe połączenia ze szkłem. Warto też zauważyć, że do łask powraca żeliwo, dobrze znane osobom, które miały albo dalej mają stary typ grzejników. Jest to materiał, który wolno się nagrzewa, ale także dzięki temu dłużej trzyma ciepło. Jego atutem jest dobra lejność w wysokich temperaturach, co umożliwia wykonanie grzejników w technologii odlewniczej. Daje to duży potencjał w tworzeniu ciekawych wzorów na powierzchni. Takim prezentującym się w piękny sposób przykładem jest grzejnik Terma Kaszub. Motywy inspirowane kulturą i haftem z Kaszub pokrywają cały kaloryfer, w idealny sposób tworzą harmonię z kształtem i połyskującą, żeliwną powierzchnią produktu. Odcień i kolorystyka są dostępne w wielu wariantach.

  Efektowne szklane rozwiązania

  Grzejniki z taflą szkła z przodu, takie jak Luxrad Vitro 1800×500 895W nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru. Operować można ich kolorami. Do pomieszczeń modernistycznych trafnym wyborem może być biel, która staje się ciekawym, nierzucającym się w oczy akcentem.

  Z pewnością dobrym kierunkiem na podkreślenie wyglądu tego typu kaloryferów jest ich dobór w kolorze czerwonym, który w sposób znaczący doda ciepłego efektu wizualnego.

  Dla powiększenia pomieszczenia i dodatkowej funkcjonalności dobrze sprezentować sobie zamiast szyby lustro od frontu.

  Dobry grzejnik pokojowy to także ładny i gustowny produkt. Dzięki temu nie staje się odpychającym elementem, który szpeci wystrój, ale wprost przeciwnie – dodaje mu pozytywnych walorów. Sprawdzone i piękne grzejniki, także do reszty pomieszczeń można odnaleźć na technikadesign.pl. Zapraszamy!

  Dlaczego warto zrobić zakupy w salonie meblowym w Bełchatowie?

  Jak urządzić pokój dla dziecka?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *