Styl boho – jak urządzić wnętrze mieszkania?

  Urządzenie mieszkania to nie lada wyzwanie. Powinno ono spełniać wszelkie najważniejsze funkcje, w tym przede wszystkim funkcjonalność, komfort użytkowania. Preferencje każdego z nas są różne, łączyć je mogą zamiłowania do konkretnych stylów wnętrzarskich. Jednym z nich jest styl boho, jeden z popularniejszych wyborów w ostatnich latach. Jest to idealny wybór dla miłośników natury. Styl boho to harmonia oraz piękna kolorystyka, nawiązująca do przyrody. Urządzanie mieszkania w stylu boho powinno być naprawdę dobrze przemyślane, aby odpowiadało standardom wyznaczonym przez niego. Jakie elementy są konieczne w mieszkaniu urządzonym w stylu boho? Zobacz, czym się on charakteryzuje oraz jak sprawić, że wnętrze Twojego azylu będzie dla Ciebie zachwycające!

  Początki stylu boho

  Początki stylu boho sięgają aż XIX wieku, choć najwięcej skojarzeń z nim można mieć z lat 60. oraz 70. XX wieku, a mianowicie trwającej wtedy rewolucji obyczajowej. Tak naprawdę wywodzi się on z paryskiej kultury cygańskiej. Początkowo był wykorzystywany głównie w malarstwie oraz muzyce, obecnie jednak najbardziej kojarzony jest z aranżacją wnętrz. Nie jest to styl jednowymiarowy, dzięki temu, że przez wszystkie te lata ciągle ewoluował, zmieniał się. Obecnie można znaleźć naprawdę wiele odsłon stylu boho, co sprawia, że jest on dosyć uniwersalny i chętnie wybierany przez ludzi, chcących nadać wnętrzu swojego mieszkania nowego charakteru.

  Intensywne kolory to podstawa

  Kolorystyka jaka panuje w stylu boho jest przede wszystkim harmonijna, przywodząca na myśl naturę. Roślinność, ziemia oraz kamienie to elementy, z których bardzo mocno w nim czerpano. Najbardziej charakterystycznymi kolorami są tu zielenie, dla wielu osób powrót do natury jest bardzo kuszącym rozwiązaniem. Szarości, brązy, beże, biel czy też czerń to kolory, które zdecydowanie nie są obce entuzjastom boho.

  Styl boho – na jakie tworzywa się zdecydować?

  W stylu boho najlepszym wyborem będą naturalne tworzywa lub takie, które je imitują. Drewno czy wiklina sprawdzą się fantastycznie. To samo dotyczy się również materiałów. Biały dywan z frędzlami z lnu będzie idealny do apartamentów w Warszawie urządzonych w stylu boho. Dodatkowo dobrym pomysłem jest wykorzystanie orientalnych wzorów. Delikatne akcenty mogą dać naprawdę niesamowity efekt.

  Meble w stylu boho

  Wybór mebli stanowi jeden z najważniejszych, których dokonuje się podczas urządzania mieszkania. Potrafią one nadać mu zupełnie innego charakteru. Meble w stylu boho powinny być przede wszystkim naturalne. Doskonale będą się sprawdzać te ze stylu skandynawskiego. Styl ten jest o tyle interesujący, że można z nim łączyć inne. Istnieje pełna dowolność, ważne, aby zachować przy tym umiar.

  Na jakie dekoracje warto się zdecydować?

  W stylu boho nie panuje minimalizm, znany jest on z obfitej formy. Tak samo jest w przypadku dekoracji. Powinny one przede wszystkim podkreślać swobodę. Egzotyczne pamiątki to idealny dodatek do pomieszczenia urządzonego w tym stylu wnętrzarskim. Boho przypomina naturę, dlatego niezbędnym elementem jest roślinność, masywne donice w odpowiedniej kolorystyce. Etniczne oraz ludowe wzory również sprawdzą się fantastycznie.

  Artykuł powstał przy współpracy z dzielna62.pl.

  Styl minimalistyczny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

  Jak zaprojektować nowoczesną i elegancką łazienkę w jasnym kolorze?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *