Styl minimalistyczny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

  Początki stylu minimalistycznego najprawdopodobniej miały miejsce w Japonii. Jednym z jego głównych zadań jest skupianie się nad najistotniejszymi elementami, odcięcie się od zbędnych, niepotrzebnych do życia rzeczy. Styl minimalistyczny to nie tylko harmonia, którą osiągnie Twoja przestrzeń. Jest to również harmonia emocjonalna dla mieszkańców otaczających się minimalizmem na co dzień. Oryginalny minimalizm różni się nieco od tego europejskiego, ma znacznie mniejszą głębię niż dla Japończyków, którzy w swoich mieszkaniach mogą zrezygnować nawet z posiadania krzeseł. Minimalizm w mieszkaniach to przede wszystkim oszczędne aranżowanie przestrzeni, skupienie się na tym, aby jej forma była schludna i lekka. Tutaj nie ma mieszania stylów, odbiegających od siebie kolorów czy też wzorów. Jeśli Twoim priorytetem jest porządek i lubisz jasne kolory, będzie to odpowiedni styl dla Ciebie!

  Styl minimalistyczny w mieszkaniu czy domu?

  Wiele osób zastanawia się nad tym czy urządzenie przestrzeni w stylu minimalistycznym jest równie proste dla posiadaczy domów, jak i dla osób mających mieszkania w blokach. Prawdą jest, że nie ma tutaj żadnej różnicy, minimalizm będzie odpowiedni w obu tych wariantach. Nie ma znaczenia czy masz dom czy mieszkanie od dewelopera. Pamiętaj jednak o tym, że Twój projekt musi być naprawdę dokładnie przemyślany, gdyż w stylu minimalistycznym nie ma absolutnie żadnego miejsca na błędy. Odnośnie mieszkania w bloku minimalizm ma jeden zasadniczy atut, ze względu na który warto się na niego zdecydować. Mowa tu oczywiście o tym, że w przypadku małego metrażu pomoże go optycznie powiększyć, a dodatkowo sprawi, że przestrzeń będzie znacznie lepiej zagospodarowana. Jeśli jest to dla Ciebie kwestia priorytetowa, zdecydowanie postaw na styl minimalistyczny!

  Mieszkanie minimalistyczne – jak je urządzić?

  Jeśli chodzi o minimalizm istotnym jest, aby postawić na jeden konkretny styl. Nie ma tu miejsca na żadne mieszania i fiksacje – nawet jeśli mowa o materiałach wykończeniowych. Zdecyduj się na jak najmniejszą ilość kolorów, nie chcemy wprowadzać chaosu, jest to szczególnie niepożądane w przypadku mieszkań minimalistycznych. Kolorami z którymi najczęściej możesz się spotkać są przede wszystkim naturalne odcienie brązu, beż, standardowa czerń i biel oraz odcienie szarości. Jeśli chcesz, możesz wybrać dodatki w kolorze złota lub srebra, w zależności od tego co będzie bardziej spójne z resztą mieszkania. Pamiętaj, że najważniejszym jest, aby zachować umiar i zrezygnować z przedmiotów, które nie będą Ci potrzebne. Zostań tylko przy niezbędnych elementach, bez których nie wyobrażasz sobie swojego mieszkania.

  Minimalizm to coś więcej

  Minimalizm nie jest jedynie stylem wnętrzarskim, według którego można urządzić przestrzeń swojego mieszkania. Jest to przede wszystkim styl życia, którym kierują się ludzie. Najważniejszym zadaniem jest pozbycie się zbędnych elementów i czerpanie jedynie z rzeczy, które mają dużą użyteczność. Pozwoli Ci to na wprowadzenie do Twojego życia harmonii, gdyż skupisz się jedynie na duszy. Pozbędziesz się rzeczy, które sprawiają, że jesteś chaotyczny. Stawiając na skromne otoczenie zewnętrzne, sprawisz, że Twoje wnętrze będzie znacznie bardziej bogate. Styl minimalistyczny jest idealny dla osób, które po całym dniu pełnienia obowiązków pragną tylko ukojenia i spokoju ducha.

  Poznaj pomysły na aranżacje pralni w domu

  Styl boho – jak urządzić wnętrze mieszkania?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *