Wyposażenie wnętrza łazienki to nie tylko wanna, prysznic czy umywalka. Łazienka to również lustro, bez którego trudno mówić o komforcie i wygodzie podczas pielęgnacji twarzy i ciała. Jednym w produktów, który można spotkać w łazienkach, zwłaszcza tych małych, są szafki łazienkowe. Są to bardzo funkcjonalne meble, które posiadali w łazience już nasi dziadkowie. Czy szafki łazienkowe z lustrem są już przeżytkiem, czy może zyskały nowoczesne oblicze? Jakie mają zalety? Gdzie je kupić? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania!
Spis treści
Klasyczna szafka z lustrem
Połączenie lustra do łazienek z szafką nie jest pomysłem nowym. Rozwiązania tego typu stosuje się w pomieszczeniach kąpielowych od wielu lat. Mebel z lustrem do łazienek pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce we wnętrzu, ale również zapewnia komfortowe warunki do codziennej pielęgnacji twarzy, nakładania makijażu czy golenia męskiego zarostu. Gdy dodatkowo do szafki z lustrem nowoczesnym dołączone jest oświetlenie, nie trzeba montować dodatkowych kinkietów na ścianie. Jest to zatem oszczędność miejsca i pieniędzy. Na uwagę zasługuje również fakt, że takie połączenie jest kuszące funkcjonalnie, ponieważ pozwala ono na korzystniejsze zagospodarowanie przestrzeni i umożliwia rezygnację z osobnych luster łazienkowych. Poza tym, możliwość otwarcia drzwiczek szafki powoduje ruchomość lustra łazienkowego i ustawianie go pod różnym kątem, co w wielu sytuacjach może być bardzo przydatne. Rozwiązanie takie daje też nietuzinkowy efekt wizualny. Lustra na szafkach rozświetlają pomieszczenie i optycznie je powiększają, co jest szczególnie korzystne w przypadku kompaktowych łazienek. Miłośników nietypowych aranżacji ucieszy fakt, że w wielu sklepach, np. w sklepie z lustrami alasta.pl, oryginalne lustra do łazienki przybierają najróżniejsze wymiary i kształty. Zakupiona tam designerska szafka z lustrem (https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/) znakomicie sprawdzi się w łazience, ponieważ połączy w sobie niebanalną estetykę i bardzo praktyczne funkcje – stworzy dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów pielęgnacyjnych oraz zapewni komfort podczas codziennej toalety.
Szafka wisząca z lustrem – gdzie się sprawdzi?
Szafki z lustrem do łazienki kupowane są najczęściej do niewielkich metrażem łazienek. Wówczas najlepiej docenia się ich zalety użytkowe i estetyczne. Są, najkrócej mówiąc, skrojone na miarę potrzeb ich użytkownika. Meble łazienkowe z lustrem nowoczesnym przybierają różny wygląd. Mogą być minimalistyczne i wówczas pasują do wnętrz skandynawskich lub designerskich, w których umieszczane są nad umywalką. W przestronnych pomieszczeniach, gdzie znajduje się więcej niż jedna umywalka, można wybrać dwie szafki z bogato zdobioną taflą lustra do łazienki, by każdy domownik miał więcej przestrzeni na kosmetyki i drobne akcesoria. Warto podkreślić, że większa ilość luster pozwala na:
- stworzenie ciekawej gry świateł dzięki odbijaniu światła,
- uzyskanie przyjemnej dla oka aranżacji,
- stworzenie wyjątkowo odprężającej atmosfery, dzięki której przebywanie w łazience jest przyjemnością.
Nowoczesne lustra do łazienki i dekoracyjne oświetlenie mogą zdziałać cuda na różnych metrażach i w wielu stylizacjach pomieszczeń.
Rodzaje szafki łazienkowej z lustrem
Dobrze dopasowana szafka z lustrem łazienkowym to bardzo użyteczne i modne rozwiązanie, które sprawdza się w każdej łazience, niezależnie od jej aranżacji. Nie jest więc zaskoczeniem, że szafki z lustrem nowoczesnym oferowane są przez wielu producentów i posiadają różne rozmiary. Najprostsze szafki z lustrem w łazience posiadają oświetlenie oraz pojedyncze drzwi, które przesłaniają całą przestrzeń do przechowywania. Zaletą takiego rozwiązania jest brak łączenia pomiędzy taflami szkła. Z punktu widzenia estetyki ciekawsze są jednak szafki kilkudrzwiowe. Takie otwieranie usprawnia dostęp do najpotrzebniejszych kosmetyków oraz przyborów do golenia czy mycia zębów. Najpowszechniej dostępne są w sklepach szafki z nowoczesnym lustrem o szerokości 40 cm i 60 cm, choć znaleźć można też produkty o innych wymiarach. Głębokość poszczególnych szafek zwykle wynosi od 15 do 40 cm. Jeśli zależy nam na dużej pojemności szafki, to z całą pewnością lepiej postawić na głębsze modele.
Napisz komentarz