W jakiej łazience sprawdzi się wanna wolnostojąca?

  Remontujesz łazienkę i zastanawiasz się, jaką wannę kupić? A może masz już upatrzoną wolnostojącą, ale nie wiesz, czy będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? W jakiej łazience sprawdzi się wanna wolnostojąca? Odpowiadamy w poniższym artykule.

  Czym różni się wanna wolnostojąca od klasycznych rozwiązań? W jakich łazienkach i w jakiej aranżacji sprawdzą się wanny wolnostojące? Na co zwrócić uwagę, kupując wanny łazienkowe wolnostojące? Szukasz odpowiedzi na powyższe pytania? Znajdziesz je w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiej lektury!

  Czym jest wanna wolnostojąca?

  Czym właściwie są wanny wolnostojące? Otóż to wanna, której nie montuje się bezpośrednio przy ścianie. Można w takiej sytuacji postawić ją wszędzie – także na środku łazienki, jeśli tylko wielkość pomieszczenia na to pozwala.

  Aktualnie na rynku można znaleźć wanny wolnostojące w różnych rozmiarach i kształtach. Na przykład w ofercie na stronie https://mexen.pl/wanny-wolnostojace dostępne są między innymi wanny łazienkowe wolnostojące prostokątne i owalne. Między sobą wanny akrylowe mogą różnić się także kolorem! Producenci proponują swoim klientom poza standardowymi białymi rozwiązaniami także złote, srebrne czy czarne. Takie wanny wolnostojące mogą bezpośrednio stykać się z podłogą lub posiadać stylowe nóżki, na których będzie opierać się cały ich ciężar. Dzięki różnorodności wanien wolnostojących każdy zainteresowany klient jest w stanie bez problemu znaleźć taką opcję, która wpasuje się w konkretną aranżację.

  Gdzie sprawdzą się wanny wolnostojące?

  Gdzie sprawdzą się wanny wolnostojące? Takie wanny akrylowe poleca się wykorzystywać głównie w większych łazienkach, gdyż potrzebuje nieco więcej miejsca, jeśli chodzi o jej montaż. Ponadto przy wannach wolnostojących trzeba zadbać o odpowiednią odległość między nią a ścianami, meblami i innymi elementami wyposażenia. Według specjalistów wanny wolnostojące są świetną opcją dla łazienek, których wielkość wynosi minimum 12 metrów kwadratowych.

  Jeśli masz małą łazienkę – na przykład o powierzchni 6 metrów kwadratowych – również możesz zainwestować w wannę wolnostojącą. W takiej sytuacji wybierz mniejszą wannę i pamiętaj o tym, że jej lokalizacja będzie nieco ograniczona. W małej łazience zainstaluj wannę wolnostojącą w takim miejscu, aby nie ograniczała funkcjonalności innych elementów znajdujących się w pomieszczeniu.

  W przypadku aranżacji wnętrz wanny wolnostojące pasują praktycznie do każdego stylu. Najczęściej jednak wykorzystuje się je łazienkach urządzonych nowocześnie, luksusowo czy minimalistycznie.

  Na co zwracać uwagę kupując wanny łazienkowe wolnostojące?

  Bez względu na to, czy interesują Cię wanny narożne, które znajdziesz na stronie https://mexen.pl/wanny-narozne w atrakcyjnych cenach, wolnostojące czy standardowe, zawsze trzeba zwracać uwagę na poszczególne parametry, aby mieć pewność, że kupujemy odpowiednią dla nas opcję. Do najważniejszych właściwości zalicza się oczywiście rozmiar, który należy dopasować do wielkości pomieszczenia. Przy dużych łazienkach rozmiar wanny niekoniecznie musi mieć znaczenie, ale jeśli mamy nieco ograniczoną przestrzeń, te dane techniczne będą dla nas bardzo istotne.

  Kolejny ważny parametr dotyczy materiałów, z których została dana wanna wykonana. Jeśli chodzi o wanny wolnostojące, wielu zainteresowanych sięga po rozwiązania wyprodukowane z sanitarnego akrylu oraz różnych kompozytów. Akryl ze względu na swoje właściwości idealnie nadaje się do produkcji wanien. Wspomniane materiały kompozytowe natomiast to tak zwane konglomeraty, które tworzy się ze sproszkowanych skał połączonych z żywicą i substancjami uszlachetniającymi. Okazuje się, że tak powstały materiał charakteryzuje się świetną wytrzymałością – szczególnie na mechaniczne uszkodzenia. W porównaniu do wanny akrylowej opcja wyprodukowana z konglomeratów jest cięższa, ale jednocześnie ma lepsze parametry związane z izolacją termiczną. Oznacza to, że w takiej wannie z materiałów kompozytowych woda będzie po prostu wolniej stygła.

  Większość wanien wolnostojących wymaga użycia stojących baterii. Z tego względu należy pamiętać o tym, aby przyłącza były precyzyjnie wykonane. Zamieniając kabinę prysznicową na wannę, można zyskać dużo większy komfort. Jeżeli jednak wanny prostokątne wolnostojące się nie sprawdzą, pozostaje jeszcze wanna narożna, którą można łatwo wstawić nawet do niewielkiej wielkości łazienki. Przy okazji warto od razu dokupić parawany nawannowe, aby relaksująca kąpiel nie przekładała się na konieczność wycierania całej podłogi.

  Szafka łazienkowa w nowoczesnym wydaniu

  Jak wybrać kabinę prysznicową do małej łazienki?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *