Czy posadzka żywiczna sprawdzi się w łazience?

  Posadzka w łazience musi spełniać kilka ważnych wytycznych. Przede wszystkim musi być antypoślizgowa i wytrzymała na działanie wody, wilgoci oraz środków czyszczących. Ponadto powinna gwarantować wysoki standard higieniczny. Najlepiej by była pozbawiona dużej ilości fug czy miejsc, w których mógłby osadzać się brud. Rozwiązań techniczny spełniających wymienione warunki, jest kilka. Wśród nich coraz większą popularnością cieszą się posadzki żywiczne.

  Dlaczego posadzka żywiczna w łazience to dobry pomysł?

  Odpowiadając na to pytanie, warto posłużyć się jednym przykładem. Posadzki żywiczne stosowane są od lat w wielkich centrach magazynowych i przestrzeniach produkcyjnych, które muszą spełniać restrykcyjne normy sanitarne, wytrzymałościowe oraz te związane z odpowiednim standardem bezpieczeństwa. Skoro żywice posadzkowe doskonale sprawdzają się w miejscach narażonych na olbrzymie obciążenia dynamiczne i statyczne, a także na działanie agresywnych substancji, to tym bardziej okażą się pod kątem technicznym idealne w łazienkach! Nie trzeba przy tym obawiać się śliskiego podłoża, rys, pęknięć czy zbyt szybko nagromadzanego na powierzchni brudu.

  Żywice epoksydowe i poliuretanowe to gwarancja wieloletniego eksploatowania bez najmniejszej utraty wyjściowych parametrów technicznych. Ponadto posadzki z żywic są bardzo atrakcyjne estetycznie. Różnorodność barwy oraz możliwość tworzenia designerskich projektów – np. posadzka imitująca marmur – wpływa na uniwersalne ich zastosowanie. Żywica w łazience pasuje niezależnie od stylu wnętrzarskiego czy metrażu pomieszczenia.

  Dodać należy, że w przeciwieństwie do tradycyjnych opcji podłogowych, takich jak płytki lub twarde drewno, podłogi żywiczne nie mają fug, w których mógłby gromadzić się brud, wilgoć i bakterie. Utrzymanie czystości w takiej łazience będzie dziecinnie proste oraz przyjemne!

  Jak stworzyć posadzkę żywiczną w łazience?

  Tworzenie posadzki żywicznej w łazience jest stosunkowo proste. W wielu przypadkach prace można wykonać samodzielnie. Lepiej jednak korzystać ze wsparcia doświadczonych fachowców, którzy zadbają o równomierne rozprowadzenie masy żywicznej oraz późniejsze jej wykończenie, w tym zabezpieczenie specjalną powłoką. Jeśli chodzi o rodzaj dobranego zestawu posadzkowego do łazienki, najlepiej wybierać żywice epoksydowe z oferty takich sprawdzonych producentów i dystrybutorów jak Techniart. Pamiętać jednak należy o tym, by prócz samej masy żywicznej zamówić również powłoki epoksydowe. Takie produkty zakłada się na podłożu techniką malarską. Przy aranżacji można dodatkowo wykorzystać kruszywo kwarcowe lub kolorowe płatki w technologii TECHNIART FLOOR SYSTEM. Efekt z pewnością okaże się niepowtarzalny!

  Inwestorzy muszą również pamiętać o właściwym przygotowaniu podłoża pod żywicę epoksydową do łazienki. Musi być ono równe i gładkie. Najlepiej stosować wylewki betonowe, a w przypadku chęci stworzenia ogrzewania płaszczyznowego takie, które zapewniają własność akumulacji ciepła w swojej utwardzonej strukturze.

  Podłoże w łazience przygotowywane pod wyłożenie żywicą epoksydową, koniecznie musi również posiadać warstwę paroizolacyjną, izolację przeciwwilgociową, a nawet warstwę przerywającą podciąganie kapilarne w przypadku pomieszczeń na parterze w nowych domach.

  Wybieramy najlepszą deszczownicę: co rozważyć przed zakupem?

  Trendy w aranżacji łazienek

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *