Czym charakteryzuje się granit płomieniowany?

    Projektując różnego rodzaju przestrzeń, warto postawić na takie rozwiązania wykończeniowe, które będą nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i łatwe w późniejszym utrzymaniu. Dobrym przykładem materiału spełniającego te kryteria jest granit płomieniowany. Ten może być z powodzeniem stosowany w różnych lokalizacjach, głównie przez wiele pozytywnych właściwości, jakimi się cechuje. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi zaletami materiału i wyboru trwałego komponentu  podczas budowy, lub innych prac remontowych.

    • Płytki granitowe płomieniowane — gdzie znajduje zastosowanie?
    • Zastosowanie granitu płomieniowanego
    • Kamień płomieniowany na zewnątrz — estetyczny wygląd na lata
    • Jakie zalety mają granitowe płytki płomieniowane?

    Płytki granitowe płomieniowane — gdzie znajduje zastosowanie?

    Granit to jedna z najtwardszych i najtrwalszych skał na świecie, dlatego płytki wykonane z granitu mają podobne właściwości. Niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne. Możesz więc używać go w pomieszczeniach lub na zewnątrz, nie martwiąc się o uszkodzenia. Warto zaimpregnować je specjalnymi preparatami, aby dodatkowo zabezpieczyć je przed działaniem negatywnych czynników. Kolorystyka naturalnego granitu jest tak różnorodna, że płytki z tego kamienia dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, od beżu i szarości po czerwień, biel i czerń. Pozwala to z powodzeniem urządzić pomieszczenia w różnych stylach.

    W przypadku płytek granitowych ważny jest także rodzaj wykończenia. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest obróbka płomieniowa, czyli proces poddawania materiałów działaniu bardzo wysokich temperatur. Te mogą sięgać od 1280 do nawet 1360 stopni Celsjusza. Dzięki takiemu zabiegowi powierzchnia płytki staje się szorstka, ziarnista i matowa.

    W takim przypadku pory kamienia pozostają otwarte, dlatego zaleca się zaimpregnowanie go w celu zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych. Płytki z wypalanego granitu są niezwykle trwałe i mają właściwości antypoślizgowe, co czyni je nieocenionymi nie tylko w zatłoczonych i często odwiedzanych miejscach, takich jak restauracje, galerie handlowe, biurowce, ale szczególnie sprawdzą się na zewnątrz, gdzie może padać na nie deszcz lub śnie, a ich szorstka powierzchnia zapobiega groźnym upadkom i poślizgnięciom.

    Zastosowanie granitu płomieniowanego

    Obróbka płomieniowa nadaje płytkom granitowym wygląd naturalnie wyblakłej skały. Jest to niezwykły efekt, który jeszcze mocniej podkreśla indywidualność tego materiału. Płytki pozostają płaskie, ale mają bardzo chropowatą powierzchnię. Posiadają całkowicie matową konsystencję, co sprawia, że niemal wcale nie odbijają promieni słonecznych oraz światła sztucznego. Uzyskanie wyższego nasycenia koloru wymaga zastosowania odpowiedniego impregnatu. Płytki z granitu płomienistego są idealne do obiektów takich jak schody zewnętrzne z granitu płomieniowego, chodniki i granitowe płytki tarasowe. Dzięki dużej chropowatości działają one antypoślizgowo również w bardzo niekorzystnych warunkach, jak oblodzenia lub śnieg itp. Oprócz zastosowania go na zewnątrz może być również wykorzystywany jako element do wykończenia wnętrz (Więcej informacji można znaleźć na: https://www.graniteks.pl/c/plytki/plytki-kamienne/plytki-granitowe/).

    Kamień płomieniowany na zewnątrz — estetyczny wygląd na lata

    W przypadku instalacji na zewnątrz najważniejsze są właściwości antypoślizgowe płytek z granitu płomieniowego. Ta decyzja sprawia, że oprócz wielu praktycznych zalet tego kamienia, można cieszyć się również pięknymi i oryginalnymi dekoracjami. Płytki granitowe służą do tworzenia tarasów, podjazdów, ścieżek ogrodowych czy schodów. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą, aby ich ogród był wyjątkowy.

    Warto wiedzieć, że podejmując tę decyzję, powinno się również pamiętać o odpowiedniej impregnacji granitu. Istotne jest również regularne powtarzanie tej czynności, np. raz w roku. Ten prosty zabieg przedłuży żywotność płytek, ochroni je przed szkodliwą wilgocią i sprawi, że będą odporne na plamy. Stosowanie impregnacji może znacznie wydłużyć żywotność granitu, pozwalając mu przetrwać lata i zachować bardzo piękny wygląd. Nawet przy często zmieniających się warunkach atmosferycznych i różnego rodzaju uszkodzeniach nie będzie on tracił swojego naturalnego uroku.

    Jakie zalety mają granitowe płytki płomieniowane?

    Liczne zalety stosowania wypalanych płytek granitowych sprawiają, że są one niezwykłym materiałem. Bardzo ważne jest, aby kamień naturalny zachował swoje właściwości nawet po obróbce do odpowiedniego rozmiaru płytek. W rezultacie płytki są bardzo odporne i ciężko jest je jakkolwiek uszkodzić lub zarysować. Nawet w bardzo zatłoczonych miejscach kamień nie ściera się zbyt szybko i nie traci swojego wyjątkowego wyglądu. Właściwa impregnacja poprawia również odporność na wilgoć, różne chemikalia i wysokie temperatury.

    Granit płomieniowy to popularny materiał, który z powodzeniem można wykorzystać podczas realizacji różnych projektów. Wybierając naturalny kamień poddawany obróbce w wysokiej temperaturze, zapewnisz nie tylko piękny wygląd i eleganci wygląd wykończenia, ale również trwałość na lata.

    Aluminiowe profile i panele – wszechstronność i wytrzymałość

    Jakie buty Procera do pracy na budowie?

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *