Dekoracyjne oświetlenie łazienki – jak dobrać lampy?

  Oświetlenie jest niezbędne w każdej łazience, nawet tej, która ma dostęp do światła naturalnego dzięki oknu. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie domownikom komfortu korzystania z tego pomieszczenia, ale nie tylko.

  W łazience wbrew pozorom spędzamy sporo czasu – na czynnościach pielęgnacyjnych, a także na relaksie w wannie pełnej gorącej wody i pachnącej piany. Nastrojowe oświetlenie ma więc znaczenie dla efektywnego odpoczynku. Jak zatem dobrać dekoracyjne lampy, które zaoferują klimatyczne światło?

  Oświetlenie do łazienki – najważniejsze parametry

  Zacznijmy od najważniejszych parametrów, które musi zagwarantować oświetlenie stosowane w łazience. Mamy bowiem do czynienia z pomieszczeniem, w którym panuje wysoki poziom wilgotności, łatwo również o zachlapania wodą. Z tego względu należy wybierać lampy, które posiadają wysoki parametr IP. Informuje on o wodoszczelności oraz odporności na wnikanie drobnych cząsteczek zanieczyszczeń. Lampy o takich parametrach można znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/.

  Warto także zwracać uwagę na konstrukcje lamp i zastosowane materiały. Skoro mamy do czynienia z pomieszczeniem wilgotnym, nie sprawdzi się tu oświetlenie wyposażone w materiałowe abażury. Poza tym niektóre materiały są bardziej podatne na wilgoć, mogą pod jej wpływem zmieniać swoje właściwości, a ich czyszczenie przysparza sporo trudności. Lepiej zatem sprawdzą się propozycje bardziej minimalistyczne, proste, o trwałych i odpornych konstrukcjach. I nie trzeba się martwić o ich walory wizualne – zaskoczą dekoracyjnością!

  Efektowny plafon na suficie – dla rozświetlenia całej łazienki

  Za komfort korzystania z łazienki, ale i podkreślenie jej charakteru, a także uzyskanie wyjątkowej atmosfery, odpowiadać będzie efektowny plafon, który zagości na suficie. Do kompletu można dobrać plafon z tego samego zestawu bądź o podobnych elementach czy estetyce, do zainstalowania na ścianie, zamiast klasycznego kinkietu.

  Dlaczego plafon? Plafony gwarantują światło odbijające się od sufitu i równomiernie oświetlające całą łazienkę. Poza tym ich niemalże płaska konstrukcja przylega do sufitu, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i sprawdzają się nawet w małych łazienkach. Na rynku znajdziemy niezwykle dekoracyjne i efektowne wizualnie plafony, które będą jednoczesną ozdobą łazienki.

  Wbudowane lampki LED

  Na suficie mogą zagościć wpuszczane lampki LED. Zaoferują barwne światło, subtelne i bardzo przyjemne dla oczu, które sprzyja odpoczynkowi. Warto znaleźć dla nich miejsce w strefie kąpielowej, nad wanną bądź w okolicach brodzika. Są energooszczędne i dobrze radzą sobie w wilgotnym pomieszczeniu. Same w sobie oferują bardzo minimalistyczne, proste i jednakowe formy, jednak wraz z ciepłym i kolorowym światłem dekorują łazienkową przestrzeń. Porad w tym kierunku można również poszukać na stronie http://artystycznewnetrza.pl/.

  Oświetlając łazienkę pamiętajmy nie tylko o jej funkcji i komforcie domowników, ale i atmosferze, dzięki której relaks podczas długiej kąpieli przyniesie ukojenie ciału i umysłowi.

  Idealny sposób na ciepłą łazienkę – sprawdzone porady

  Zapomnij o zimnej łazience: jakie grzejniki łazienkowe wybrać dla optymalnej temperatury pomieszczenia?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *