Idealny sposób na ciepłą łazienkę – sprawdzone porady

    Z łazienki korzystamy każdego dnia. To wyjątkowa przestrzeń w domu lub mieszkaniu, która wymaga odpowiedniego zaplanowania rozmaitych instalacji i całego wyposażenia, by była piękna, wygodna i w pełni bezpieczna dla użytkowników. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście odpowiednie ogrzewanie.

    Jakie grzejniki wybrać do łazienki? Kiedy zastosować produkty ścienne czy ogrzewanie podłogowe? O tym napiszemy poniżej.

    Komfort termiczny w łazience – jaka temperatura powinna panować w pokoju kąpielowym?

    Łazienki to nietypowy rodzaj wnętrz mieszkalnych, w których trzeba utrzymać inne warunki niż w pozostałych pomieszczeniach. Wynika to w głównej mierze z faktu, że przebywamy w nich najczęściej w niekompletnym stroju, a tuż po wyjściu spod prysznica lub z wanny jesteśmy znacznie bardziej narażeni na odczuwanie chłodu.

    Z tych też względów zwykło się ustawiać ogrzewanie łazienkowe o 2-4 stopnie wyżej niż w innych przestrzeniach. Najczęściej utrzymuje się temperaturę na poziomie ok. 22-24 stopni, choć zależy to od prywatnych preferencji i potrzeb. Nieco cieplej na przykład powinno być w pokojach kąpielowych, gdzie myje się noworodki lub inne osoby szczególnie wrażliwe na zmiany temperatur. W niektórych przypadkach może to oznaczać konieczność okresowego dogrzewania łazienki, również z pomocą urządzeń przenośnych, jak elektryczne grzejniki do znalezienia choćby na stronie: https://econovli.pl.

    Różne rodzaje grzejników do łazienki – co wybrać?

    Jakie grzejniki montować w łazienkach? Najczęściej stosuje się produkty drabinkowe, które zapewniają nie tylko ciepło we wnętrzu, ale też tworzą wygodne miejsce do suszenia ręczników lub drobnego prania. Do najpopularniejszych modeli zaliczają się grzejniki:

    • wodne (podłączone do systemu CO),
    • wodno-elektryczne (podłączone do CO, ale z dodatkową grzałką – do całorocznego użytkowania),
    • elektryczne (najczęściej pełnią funkcję wspomagającą).

    Szeroki wybór produktów sprawia, że łatwo znaleźć praktyczne rozwiązania o odpowiedniej wydajności, które wpisują się też w popularne trendy wnętrzarskie.

    Obok ogrzewania grzejnikowego w łazienkach chętnie montuje się rozwiązania powierzchniowe, a zwłaszcza podłogowe. Ułatwia to ogrzanie przestrzeni, usprawnia suszenie podłogi po kąpieli i daje też komfort przyjemnie ciepłej posadzki, na której miło stanąć bosą stopą, bez dyskomfortu.

    Ogrzewanie podłogowe występuje w dwóch wersjach:

    • wodnej (sieć przewodów w podłodze podłączona do pompy ciepła),
    • elektrycznej (maty lub przewody grzewcze zasilane z domowej sieci energetycznej).

    Produkty podłogowe zapewniają ciepło i wygodę korzystania z wnętrza, a także zwiększają jego ustawność, co potrafi być wielką zaletą, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Sporo dodatkowych porad można znaleźć też na stronie: 4budowlani.com.pl.

    Modna i funkcjonalna łazienka a nowoczesne ogrzewanie

    Zimna łazienka nie zapewnia komfortu i bezpieczeństwa dla użytkowników. Dlatego trzeba zadbać o wprowadzenie do wnętrz odpowiednich produktów grzewczych – wydajnych, energooszczędnych i trwałych. To gwarancja optymalnej temperatury i wygoda dla wszystkich domowników i ich gości.

    Płytki ścienne w łazience: 5 inspirujących sposobów na aranżację przestrzeni

    Dekoracyjne oświetlenie łazienki – jak dobrać lampy?

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *