Dekory z kamienia sztucznego. Czemu warto na nie postawić?

  Kamień to jeden z materiałów, po które współczesne wnętrzarstwo sięga najchętniej. Jego popularność wynika nie tylko z korzystnych właściwości, ale także licznych możliwości dekoracyjnych. Ten ostatni aspekt szczególnie dobrze widoczny jest w kontekście dużego wyboru płytek, które bez problemu dobierzemy do każdego pomieszczenia w domu, mieszkaniu czy budynku komercyjnym.

  Dekory z kamienia do różnych pomieszczeń. Szeroki wybór dekorów

  Dekory ze sztucznego kamienia zdobywają coraz większą popularność wśród wykonawców i projektantów wnętrz. Jedną z ich najważniejszych zalet jest wszechstronność, dzięki której poszczególne warianty można dostosować praktycznie do każdego pomieszczenia – tak w domach, jak i budynkach komercyjnych oraz użyteczności publicznej.

  Duże znaczenie ma też łatwość w utrzymaniu czystości i względy higieniczne. Gładka, wolna od porów i mikropęknięć powierzchnia skutecznie uniemożliwia rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Z tego powodu sztuczne kamienie bardzo często stosuje się w miejscach, w których te aspekty mają kluczowe znaczenie (np. w placówkach medycznych, kuchniach czy łazienkach).

  Dekory ze sztucznego kamienia – do łazienki i nie tylko

  Jeśli chodzi o trwałość, funkcjonalność i estetykę, wśród materiałów wykończeniowych  najlepiej wypada kamień sztuczny, taki jak konglomerat kwarcowy, spiek wielkoformatowy czy kompozyt mineralno-akrylowy. Przewyższa on kamień naturalny pod względem wytrzymałości, odporności na uszkodzenia oraz – zdaniem wielu – estetycznego wyglądu. Nowoczesne technologie jego produkcji umożliwiają perfekcyjne odwzorowanie faktury różnych kamieni naturalnych, co pozwala na stworzenie unikalnej aranżacji zgodnej z indywidualnym gustem.

  Ze sztucznego kamienia można wykonać różne elementy – nie tylko blaty kuchenne i łazienkowe, ale także dekoracje, okładziny ścienne czy podłogi. W Architype oferujemy szeroki wybór dekorów takich marek jak Caesarstone, Avant Quartz, Tisoro, GRANDEX czy Keralini. Zobacz nasze dekory i wybierz wzory i kolory dopasowane do swoich potrzeb!

  Sztuczny kamień – materiał wykończeniowy w przystępnej cenie

  Ważnym atutem sztucznego kamienia jest też jego przystępna cena. Konglomerat kwarcowy, spiek wielkoformatowy i kompozyt mineralno-akrylowy doskonale imitują wygląd kamienia naturalnego, a jednocześnie są od niego znacznie tańsze. Nic więc dziwnego, że to rozwiązanie staje się coraz popularniejsze wśród klientów ceniących wysoką jakość materiału, ale zwracających uwagę na ograniczenia budżetowe.

  Kamień sztuczny to trwałe rozwiązanie dla osób szukających połączenia funkcjonalności z niezwykłą formą we własnym domu czy przestrzeni komercyjnej. Jest ogólnodostępny dla wykonawców i projektantów wnętrz, a szeroki wybór produktów i wzorów ułatwia zastosowanie go w przypadku wielu różnorodnych projektów.

  W jakiego typu pomieszczeniach sprawdzą się ściany szklane?

  Gdzie postawić lampkę stołową by cieszyć się relaksującym światłem?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *