W jakiego typu pomieszczeniach sprawdzą się ściany szklane?

  Nowoczesna architektura chętnie korzysta ze szkła jako jednego z głównych materiałów budowlanych, które pozwala na wygradzanie pomieszczeń i tworzenie ergonomicznych wnętrz. W jakich konkretnych rozwiązaniach ściany szklane sprawdzą się najlepiej? Jakie są zalety takiego rozwiązania? 

  Biura i przestrzenie biznesowe

  W miejscach, gdzie otwarta przestrzeń, estetyka i transparentność są kluczowe, ściany szklane są nie tylko elementem designu, ale także praktycznym rozwiązaniem. Po pierwsze, możemy dzięki nim stworzyć różnorodne przestrzenie. Poza typowymi gabinetami parametry szkła mogą pomóc w stworzeniu pokojów o odpowiedniej izolacyjności akustycznej, które będą nadawać się np. do przeprowadzenia konferencji wideo, poufnej rozmowy z klientem, czy do pracy wymagającej głębokiego skupienia. W wypadku dwuszybowych ścian szklanych GSW Office Plus izolacyjność akustyczna (Rw) może wynosić do 57 dB. Jednocześnie uzupełnieniem ścian szklanych są drzwi Urban Plus oferowane przez Glass System. W zależności od modelu charakteryzują się izolacyjnością akustyczną Rw do 43 dB.

  Szkoło ze swej natury jest transparentne, ale to nie oznacza, że rozwiązania biurowe nie zapewniają prywatności. System GSW Office Plus jest dostępny w wariantach ze szprosami, żaluzjami lub plisami. Ponadto inną metodą jest specjalna folia ciekłokrystaliczna, która zmienia swój stan pod wpływem prądu. Każde z tych rozwiązań zapewnia tak potrzebną prywatność bez znaczących strat na jasności pomieszczenia. 

  Przestrzenie magazynowe

  Choć tego typu obiekty kojarzą się raczej ze stalowymi konstrukcjami, to ściany szklane w ich wypadku również doskonale się sprawdzą. Tu ogromną zaletą jest zaproszenie do wnętrza światła dziennego oraz estetyka wygrodzeń poszczególnych pomieszczeń. Podnosi to znacząco komfort pracy osób, które przebywają w pokojach przez wiele godzin. Podobnie jak w wypadku przestrzeni typowo biurowych, tak i w halach magazynowych można zastosować rozwiązania, które zapewnią odpowiednią izolacyjność akustyczną oraz prywatność. 

  Co jednak najistotniejsze w przypadku wspomnianych wyżej dwóch zastosowań, kluczowa jest estetyka ścian szklanych. Pozwalają one na stworzenie wyróżniającej się, minimalistycznej przestrzeni, która będzie wzorowo odgrywać swoją rolę. Dodatkowo, w przypadku systemów marki Glass System ściany szklane posiadają aluminiowe profile, które mogą być lakierowane lub anodowane zgodnie z identyfikacją wizualną firmy. Szklane ściany dodają wnętrzom przestrzenności i optycznie powiększają pomieszczenia, co nie jest możliwe za pomocą płyt gk czy innych materiałów, które blokują światło naturalnie i szczególnie w wypadku mniejszych pomieszczeń, mogą obniżać samopoczucie pracowników. 

  Inną kwestią istotną w kontekście zastosowania ścian szklanych jest ich bezpieczeństwo. Systemy ścian szklanych przeciwpożarowych GSW Office FR i GSW Office Plus FR charakteryzują się potwierdzoną badaniami odpornością ogniową w przedziale od EI 15 do EI 60, co sprawia, że są w stanie skutecznie zatrzymać temperaturę pożaru, czyli w wypadku ścian El 60 czas ten wynosi 60 minut.

  Jakie drewno wybrać? Postaw na łóżka dębowe

  Dekory z kamienia sztucznego. Czemu warto na nie postawić?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *