Dlaczego warto zainwestować w gruntowy wymiennik ciepła? 5 zalet GWC

  Rekuperacja i rozsądne podejście do systemu wentylacji to ostatnimi czasy bardzo gorące tematy. Podobnie jak fotowoltaika, czy pompy ciepła. System rekuperacji również gwarantuje spore oszczędności w obszarze wydatków na energię elektryczną. Przemyślana wentylacja pozwala zaoszczędzić nawet 30%. 30% niższe rachunki za prąd, przy stosunkowo niewielkiej inwestycji to kusząca propozycja. A wynik ten można jeszcze znacznie poprawić. Wystarczy gruntowy wymiennik ciepła. W tym poradniku poznasz zalety oraz rodzaje GWC. Czytaj do końca, a zwiększysz swoje energetyczne oszczędności.

  Zalety gruntowego wymiennika ciepła – komfort cieplny i nie tylko

  Wymiennik ciepła rekuperatora ma szereg zalet. Jedną z nich jest oczywiście komfort cieplny. W zimowych miesiącach instalacja GWC sprawnie ociepli budynek. Natomiast w upalnych okresach gruntowy wymiennik ciepła dostarczy przyjemny chłód. Z takiej zależności powstaje kolejna, istotna zaleta montażu GWC.

  Posiadanie instalacji wentylacyjnej z gruntowym wymiennikiem ciepła znacząco redukuje koszty związane z ogrzaniem/chłodzeniem budynku. Nawiewane powietrze sprawia, że tanio ogrzejesz/schłodzisz wnętrze domu.

  GWC zadba nie tylko o Twój portfel, ale również o Twoje zdrowie. Gruntowy wymiennik ciepła oczyszcza przepływające powietrze z bakterii oraz grzybów. Dzięki temu do Twojego budynku trafia świeże powietrze najwyższej jakości.

  Dużym plusem instalacji GWC jest bezawaryjność. W gruntowym wymienniku ciepła tak naprawdę – nie ma co się popsuć. Możesz liczyć oszczędności, bez odliczania pieniędzy wydanych na serwisowanie systemu wentylacji.

  Decydując się na montaż GWC wpływasz pozytywnie na środowisko. Taka instalacja to świetny sposób na ekologiczne pozyskanie energii do grzania oraz chłodzenia budynku.

  Jakie są rodzaje GWC?

  Na rynku mamy kilka rodzajów gruntowych wymienników ciepła. Każdy z nich różni się nieco właściwościami. Warto dobrze przemyśleć ten wybór. Dobra decyzja poprawi osiągi centrali wentylacyjnej. Do najpopularniejszych rodzajów gruntowych wymienników ciepła zaliczamy:

  • rurowy wymiennik ciepła, często określany jako GWC rurowy bądź wymienniki rurowe,
  • powietrzny gruntowy wymiennik ciepła,
  • wymiennik gruntowy, często określany jako gruntowe wymienniki ciepła,
  • wymiennik grzebieniowy,
  • wymiennik żwirowy, często określany jako wymienniki żwirowe bądź GWC żwirowy.

  Który z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku? To zależy od wielu czynników. Przy tak ważnych decyzjach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Przejdź na stronę sklep wentylacyjny, gdzie znajdziesz szeroką ofertę materiałów służących do budowy instalacji GWC. Znajdziesz również kontakt do branżowych profesjonalistów z fachową wiedzą, którzy pomogą Ci wybrać najefektywniejsze rozwiązanie. Zapraszamy!

  Gdy home office staje się normą, czyli jak urządzić biuro w domu!

  Jak dobrać właściwą farbę do płytek?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *