Gdy home office staje się normą, czyli jak urządzić biuro w domu!

  Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna po pandemii. Wiele firm uważa, że pracownicy pracujący z domu są tak samo produktywni i zaangażowani w codzienne obowiązki. Biura domowe są również świetną opcją dla małych firm. Podpowiadamy jak urządzić w pełni funkcjonalne biuro domowe.

  Wybierz odpowiednią przestrzeń

  Odpowiednia przestrzeń będzie miała duży wpływ na funkcjonalność domowego biura. Najlepiej zatem wybrać wnętrze, które jest ciche i dobrze oświetlone. W sypialni najlepiej unikać takiej aranżacji, gdyż powinna ona kojarzyć się z relaksem i odpoczynkiem. Łóżko może sprawić, że będziemy mniej produktywni. W małych przestrzeniach najlepiej umieścić domowe biuro w części dziennej. Można to osiągnąć za pomocą regału, zasłony lub rolety, a nawet gipsowej ściany. Pamiętaj też, by biurko ustawić bokiem lub przodem do okna. Zapobiegnie to odbijaniu się światła od monitora, a także sprawi, że obszar będzie wyglądał na dobrze zaaranżowany.

  Kluczowe elementy domowego biura

  Podczas aranżacji przestrzeni na domowe biuro powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wygodę. Wygoda jest kluczowa podczas projektowania domowego biura. Jeśli spędzamy kilka godzin przed monitorem, ważne jest, aby biurko, przy którym znajduje się monitor, miało blat o szerokości (co najmniej 90 cm) i wysokości dostosowanej do naszych potrzeb. W tej roli najlepiej sprawdzi się nowoczesne biurko. Nie można także zapomnieć o wygodnym krześle z regulowanym zagłówkiem. Więcej informacji o wygodzie w home office znajdziesz tutaj:  https://biurkowa.pl/blog/aranzacja-biura-w-domu-jak-stworzyc-funkcjonalny-home-office/ihse_yzxj.

  Funkcjonalne meble do domowego biura

  Wybór odpowiedniego wyposażenia jest ważny, jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, którą możesz przekształcić w miejsce do pracy. W praktyce będziesz potrzebować ergonomicznych mebli o dużej pojemności. Wielofunkcyjne elementy pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, a przy tym są bardzo praktyczne. Biurko z szufladami to dobra inwestycja, ponieważ pozwala na przechowywanie dokumentów, materiałów biurowych czy urządzeń elektronicznych.

  Jakie krzesło biurowe kupić?

  Krzesło powinno mieć taką wysokość, aby osoba pracująca mogła wygodnie oprzeć dłonie na blacie biurka w kącie prostym do tułowia. Zbyt wysokie lub niskie krzesło może powodować problemy z ramionami, lub garbienie się. Krzesło z oparciem pomoże utrzymać prawidłową postawę bez nadwyrężania kręgosłupa. Od osobistych preferencji zależy, czy wybierzesz klasyczne krzesło na czterech nogach, czy krzesło obrotowe.

  A co z oświetleniem?

  Naturalne światło jest najlepsze dla miejsca pracy, ponieważ jest mniej szkodliwe dla oczu, a także sprzyja koncentracji. Upewnij się, że żadne meble ani inne przedmioty w pokoju nie blokują dopływu naturalnego światła. W słoneczne dni zasłony i żaluzje mogą pomóc stworzyć idealne warunki do pracy. Ważne jest również, aby domowe biuro miało odpowiednie sztuczne oświetlenie. Warto zainwestować w lampy biurkowe.

  Meble do niewielkiego mieszkania – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

  Dlaczego warto zainwestować w gruntowy wymiennik ciepła? 5 zalet GWC

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *