Poduszki na meble ogrodowe – na to zwróć uwagę podczas wybierania!

  Dzięki poduszkom ogrodowym meble stają się znacznie wygodniejsze, ale i ciekawsze pod względem estetyki. To nieoceniony dodatek tekstylny na krzesła, fotele, ławy, huśtawki czy leżaki ogrodowe. Do wyboru są poduszki w różnych rozmiarach, z odmiennych materiałów, w wielu kształtach. Czym się kierować podczas ich wybierania? Podpowiadamy kilka wskazówek.

  Poduszki dopasowane rozmiarami

  W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rozmiary poduszki. Powinny być one idealnie dopasowane do siedziska czy leżaka, na którym ma ona zagościć. Od tego bowiem zależy wygoda użytkowania, ale i zachowanie trwałości poduszki, a także jej wyeksponowana estetyka.

  Jeśli powierzchnia poduszki jest zdecydowanie mniejsza niż np. siedzisko fotela czy krzesła ogrodowego, to użytkownik będzie czuł różnicę. Na środku da się odczuć przyjemną miękkość, jednak już na brzegach – twardy materiał mebla ogrodowego. Gdy zaś poduszka będzie znacznie większa niż wspomniane siedzisko, mimo braku odczuwania twardego materiału mebla podczas jego użytkowania, poduszka zacznie się zsuwać, zmieniać swoje położenie, trzeba będzie ją co chwila poprawiać i układać na swoje miejsce.

  Kształt dopasowany do siedziska bądź leżaka

  Podobnie rzecz się ma w przypadku kształtu poduszki ogrodowej. Jeśli jest on inny niż ten, który oferuje fotel, leżak czy ława, to użytkowanie wcale nie będzie zapewniało pożądanego komfortu. Poduszka nie będzie się należycie trzymać na swoim miejscu, zacznie się przesuwać w różnych kierunkach, zamiast czuć wygodę, zacznie się ślizganie po siedzisku, leżaku czy ławie, a przecież wtedy nie ma mowy od odpoczynku!

  Najlepiej szukać poduszek wraz z zestawem wybieranych mebli ogrodowych, bo to gwarancja ich jakości, idealnego dopasowania oraz estetyki, która współgra z poszczególnymi produktami. Tego typu poduszki można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/.

  Łatwość utrzymania w czystości

  Pamiętajmy o tym, że poduszki ogrodowe będą nieustannie narażone na działanie czynników zewnętrznych, co oznacza konieczność regularnego czyszczenia. Dla zachowania higieny, ale i estetyki poduszek. Aby czyszczenie nie sprawiało problemów, warto wybierać wśród poduszek, które w całości nadają się do prania bądź posiadają zdejmowane poszewki zamykane na zamek błyskawiczny. Ciekawym rozwiązaniem są również wodoodporne materiały.

  Sposób mocowania

  Jeszcze jeden element, o którym dobrze jest pamiętać, to sposób mocowania poduszek. O ile te na siedziska zazwyczaj dobrze trzymają się na swoim miejscu, o tyle te stosowane np. na leżakach powinny oferować wiązanie bądź troki mocujące wraz z rzepem, aby nic się nie zsuwało, a odpoczynek naprawdę był komfortowy.

  Poszukajmy produktów, które zachwycą nas nie tylko pod względem estetyki, lecz przede wszystkim jakości wykonania oraz komfortu użytkowania. Zwróćmy uwagę na powyższe wskazówki, aby jak najlepiej dobrać poduszki, które zagoszczą w zestawie z meblami ogrodowymi. Oferta rynkowa jest bogata, więc znalezienie idealnego rozwiązania nie będzie problemem.

  Czy płyty wielkoformatowe są idealnym wyborem do Twojego ogrodu?

  Truskawki w doniczkach — domowy sposób na słodkie przysmaki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *