Jakie akcesoria sprawdzą się w małej łazience?

  Małe pomieszczenia rządzą się swoimi prawami. Nie jest łatwo urządzić małą łazienkę tak, aby wydawała się przestronna i zapewniała komfort użytkowania. Warto dobrze przemyśleć projekt zanim weźmiemy się do urządzania jej wnętrza. Niezwykle ważnym elementem aranżacji są dobrze dobrane akcesoria. Co sprawdzi się w małej łazience? Czego lepiej unikać? Zapoznaj się z naszymi poradami i ciesz się idealną łazienką.

  Akcesoria jako dopełnienie aranżacji wnętrza
  Urządzenie małej łazienki nie jest zadaniem prostym – tworząc projekt należy postawić sobie dwa nadrzędne cele. Po pierwsze, każda łazienka, niezależnie od wielkości, powinna być wygodna i funkcjonalna. Po drugie, dysponując małą przestrzenią należy skupić się na wizualnym powiększeniu wnętrza. Istotną zasadą, której należy przestrzegać w każdym małym pomieszczeniu, jest minimalizm wystroju. Ma on wpływ nie tylko na optyczne postrzeganie wnętrza, ale także na jego rzeczywistą funkcjonalność. Wśród sprawdzonych sposobów wymienić należy także stosowanie jasnych kolorów płytek, powieszenie dużego lustra oraz montaż szklanych półek, czy też szklanego blatu pod umywalkę. Dopełnieniem tak urządzonego wnętrza będą dobrze dobrane akcesoria łazienkowe. Zgodnie z zasadą minimalizmu, której zawdzięczamy wrażenie lekkości i przestronności, wyposażenie pomieszczenia powinno zostać dobrane z umiarem. Niektóre akcesoria są konieczne ze względu na wygodę użytkowania, z innych bez wahania możemy zrezygnować. Zastanówmy się zatem, co obowiązkowo musi znaleźć się w łazience, a co można sobie darować.

  Zobacz również:  Jak zagospodarować dużą łazienkę?

  Co musi się znaleźć w łazience?
  Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez kilku podstawowych akcesoriów, jakimi są na przykład: kosz na śmieci, stojak lub wieszak na papier toaletowy, pojemnik na szczotkę toaletową. Wymienione elementy wyposażenia powinny być dobrane do charakteru wnętrza, tak aby wtapiać się w kompozycję i nie rzucać zanadto w oczy. Mała łazienka, urządzona w jasnych barwach – bieli, szarościach i błękitach – doskonale komponować się będzie z akcesoriami w kolorze srebrnym lub białym. Połyskliwe, odbijające światło materiały spotęgują wrażenie lekkości. Również akcesoria stojące obok umywalki lub wiszące w jej okolicy, takie jak mydelniczka, pojemnik na szczoteczki do zębów czy dozownik na mydło, powinny być utrzymane w tych właśnie barwach. Takimi samymi zasadami powinniśmy kierować się wybierając wieszaki na ręczniki; dobrym pomysłem jest zamontowanie niewielkich haczyków na drzwiach, dzięki czemu staną się one niemalże niewidoczne. Doskonale sprawdzą się także srebrne drążki, które właściwie umiejscowione, mogą wręcz optycznie wydłużyć wnętrze. Niezastąpionym elementem łazienki jest także dywanik, dzięki któremu unikniemy zamoczenia podłogi po wyjściu spod prysznica. W małej łazience najlepiej położyć niewielki, jasny, dopasowany do koloru podłogi dywanik, pozbawiony wyrazistych wzorów i intensywnych kolorów.

  Zobacz również:  Innowacyjne rozwiązania dla łazienek

  Z jakich akcesoriów można zrezygnować?
  Istnieje szereg akcesoriów łazienkowych, które – choć przydatne – nie są niezbędne do wygodnego użytkowania pomieszczenia. Wymienić wśród nich można suszarkę na pranie, która równie dobrze może być przechowywana w szafie w przedpokoju i rozstawiana jedynie w razie potrzeby. Obędziemy się także bez wagi. Zdecydowanie lepiej będzie znaleźć dla niej miejsce w schowku, niż ustawiać ją w ciasnej łazience. Różnego rodzaju ozdobne koszyki na kosmetyki lepiej zastąpić wiszącą półką lub szafką wnękową. Z pewnością warto zrezygnować także ozdobnych waz, donic z kwiatami i innych dekoracji. Nadmiar bodźców wzrokowych w małym pomieszczeniu będzie sprawiał wrażenie chaosu, ciasnoty i bałaganu.

  Urządzając małą łazienkę trzeba dobrze zastanowić się nad doborem akcesoriów – kupując wyposażenie warto zachować umiar i kierować się minimalizmem. Chcesz wiedzieć więcej na temat aranżacji niewielkiej łazienki? Cenne wskazówki eksperta znajdziesz w tym miejscu.

  Powiększenie optyczne małej łazienki

  Kabiny prysznicowe ze szkła – twój ideał na wymiar

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *