Bateria umywalkowa i prysznicowa – na co postawić?

  Jednym z istotnych elementów wyposażenia każdej łazienki bez wyjątków z całą pewnością są krany, a więc tak zwane baterie. W jaki sposób wybrać najlepsze baterie do łazienki i jakie mamy dostępne w tym temacie opcje? Dziś przyjrzymy się temu zagadnieniu nieco bliżej tak w teorii, jak i w praktyce.

  Po pierwsze, odpowiedzieć sobie trzeba na pytanie o to, jakie baterie do łazienki są potrzebne. Przede wszystkim, co oczywiste, wymagana jest bateria do umywalki. Po drugie zaś, potrzebna jest bateria prysznicowa, lub też na wannę – w zależności od tego, czy dysponujemy wanną, czy też prysznicem. Różnią się one od siebie dość znacznie, ale warto na pewno postawić na dwie, które należą do tej samej serii, bo jest to jedyne rozsądne rozwiązanie w tym właśnie temacie.

  Po drugie, podkreślić należy bardzo wyraźnie, że na rynku znajdziemy baterie wykonane z różnego rodzaju surowców. Między innymi tradycyjne, metalowe, ale także ceramiczne i wiele innych.

  Wybór oczywiście zależy od nas samych – to kwestia estetyki, jak również naszych możliwości budżetowych. Te tradycyjne i klasyczne, co oczywiste, zawsze będą kosztować nieco mniej. Ceramiczne zaś, które wyglądają bardziej designersko i elegancko, mogą być nieco droższe. Takie bowiem są realia w sklepach.
  Po trzecie, ważny jest typ baterii.

  Główny podział to ten na baterie:

  stojące – wmontowywane w otwór w umywalce, czy też wannie – są komfortowe w zastosowaniu, a przy tym relatywnie niedrogie i łatwe w montażu,
  naścienne – zamontowane do ściany, a nie do umywalki, czy też wanny. Nie mogą się znaleźć one ani zbyt wysoko, ani też zbyt nisko w stosunku do armatury łazienkowej – tak, by strumień wody był odpowiednio rozproszony, a przy tym nie rozpryskiwał się zbyt mocno.

  Po czwarte, wybrać warto pomiędzy bateriami jednouchwytowymi a dwuuchwytowymi. Te pierwsze są dzisiaj najpopularniejsze – mówiąc w uproszczeniu to te, które mają jeden, przesuwający się w dwie strony kurek. Baterie takie umożliwiają łatwą regulację temperatury wody i są wygodniejsze w zastosowanie. Baterie dwuuchwytowe zaś, lepiej prezentują się ze względów estetycznych i niejednokrotnie są nieco tańsze od tych drugich.

  Jak widać, wybór odpowiedniej baterii łazienkowej to wcale nie tak proste zadanie, jak by się można tego było spodziewać. Warto jednak pamiętać, że możliwości w tym temacie są naprawdę szerokie i każdy, kto chce uzyskać ładny efekt jest w stanie znaleźć coś w pełni dopasowanego do swoich potrzeb oraz oczekiwań.

  Kto pomoże przy aranżacji łazienki?

  Drzwi do łazienki – jak wybrać najlepsze?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *