Jak dobrać kabinę prysznicową?

  Coraz częściej w łazienkach zamiast wanny, lub też obok niej, pojawiają się kabiny prysznicowe. Szybki prysznic wzięty na stojąco bowiem, to bardzo komfortowa opcja, z której zdecydowanie warto skorzystać. Ważne jednak, by dobrać odpowiednią kabinę prysznicową – tak, by pasowała do łazienki zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. A jak znaleźć najlepszą do swojego mieszkania czy domu kabinę? Oto kilka wskazówek w tym właśnie zakresie.
  Po pierwsze, powiedzieć trzeba, że na rynku znaleźć można co najmniej kilka różnych typów kabin prysznicowych. Przede wszystkim, podzielić je można na:

  1. rogowe – montowane tak, że dwie ściany łazienki stają się ich ścianami – zajmują relatywnie niewiele miejsca i zapewniają sporą przestrzeń do kąpieli,
  2. montowane przy ścianie – takie, których tylko jedna ściana jest ścianą pomieszczenia – można je zamontować nie tylko w rogu łazienki, ale również w każdym innym miejscu przy ścianie. Producenci zapewniają wiele różnorodnych kształtów,
  3. wolnostojące – najmniej popularne spośród wszystkich. Można je zamontować w każdym miejscu w łazience, nawet na jej środku, zapewniając sobie o wiele więcej przestrzeni kąpielowej.

  To tylko pierwszy z wielu podziałów łazienkowych kabin prysznicowych. Warto bowiem pamiętać, że znajdziemy zarówno takie, które pasują do instalacji z brodzikami (i tymi wysokimi, i bardzo niskimi), jak i tych bez brodzika. I warto obu tym opcjom się przyjrzeć – o ile montaż kabiny bez brodzika także jest możliwy.

  Warto podkreślić również, że kabiny prysznicowe różnią między sobą materiałem, z którego są wykonane. W większości przypadków, sięgamy po takie, które wykonane zostały z tworzywa sztucznego, ponieważ są one tańsze, a przy tym relatywnie łatwe do czyszczenia. Ale to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Warto bowiem jeszcze pomyśleć o kabinach wykonanych, przynajmniej częściowo, ze szkła hartowanego, które również zapewniają dość komfortowe warunki, a przy tym prezentują się bardziej elegancko pod każdym względem. Możliwości zatem jest całkiem sporo i każdy z nas pomiędzy nimi odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

  Zobacz również:  Meble do łazienki, bez których nie można funkcjonować

  Praktyczne drobiazgi do łazienki

  Kolorystyka wyposażenia łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *