Jak dobrać kabinę prysznicową?

  Coraz częściej w łazienkach zamiast wanny, lub też obok niej, pojawiają się kabiny prysznicowe. Szybki prysznic wzięty na stojąco bowiem, to bardzo komfortowa opcja, z której zdecydowanie warto skorzystać. Ważne jednak, by dobrać odpowiednią kabinę prysznicową – tak, by pasowała do łazienki zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. A jak znaleźć najlepszą do swojego mieszkania czy domu kabinę? Oto kilka wskazówek w tym właśnie zakresie.
  Po pierwsze, powiedzieć trzeba, że na rynku znaleźć można co najmniej kilka różnych typów kabin prysznicowych. Przede wszystkim, podzielić je można na:

  1. rogowe – montowane tak, że dwie ściany łazienki stają się ich ścianami – zajmują relatywnie niewiele miejsca i zapewniają sporą przestrzeń do kąpieli,
  2. montowane przy ścianie – takie, których tylko jedna ściana jest ścianą pomieszczenia – można je zamontować nie tylko w rogu łazienki, ale również w każdym innym miejscu przy ścianie. Producenci zapewniają wiele różnorodnych kształtów,
  3. wolnostojące – najmniej popularne spośród wszystkich. Można je zamontować w każdym miejscu w łazience, nawet na jej środku, zapewniając sobie o wiele więcej przestrzeni kąpielowej.

  To tylko pierwszy z wielu podziałów łazienkowych kabin prysznicowych. Warto bowiem pamiętać, że znajdziemy zarówno takie, które pasują do instalacji z brodzikami (i tymi wysokimi, i bardzo niskimi), jak i tych bez brodzika. I warto obu tym opcjom się przyjrzeć – o ile montaż kabiny bez brodzika także jest możliwy.

  Warto podkreślić również, że kabiny prysznicowe różnią między sobą materiałem, z którego są wykonane. W większości przypadków, sięgamy po takie, które wykonane zostały z tworzywa sztucznego, ponieważ są one tańsze, a przy tym relatywnie łatwe do czyszczenia. Ale to nie jedyne możliwe rozwiązanie. Warto bowiem jeszcze pomyśleć o kabinach wykonanych, przynajmniej częściowo, ze szkła hartowanego, które również zapewniają dość komfortowe warunki, a przy tym prezentują się bardziej elegancko pod każdym względem. Możliwości zatem jest całkiem sporo i każdy z nas pomiędzy nimi odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

  Praktyczne drobiazgi do łazienki

  Kolorystyka wyposażenia łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *