Łazienka z wc – jak ją zorganizować?

  Bolączką wielu mieszkań w blokach jest łazienka, która połączona jest z ubikacją. To rozwiązanie spotkać możemy przede wszystkim w starszych blokach. A jak sobie z nim poradzić i jak wyposażyć takie pomieszczenie, by ostatecznie być zadowolonym z efektów? Tak naprawdę, możliwości są tutaj dość szerokie, bo i samych elementów wyposażenia, z których możemy skorzystać jest wiele. Spójrzmy zatem na najciekawsze propozycje w tym właśnie zakresie.

  Na początek powiedzieć warto, że zazwyczaj łazienka połączona z WC nie jest pomieszczeniem dużym. Dlatego też właśnie, zainwestować warto w:

  • pokrycie ścian i podłóg jasnego koloru – jasna tonacja kolorystyczna pozwoli na optyczne powiększenie wnętrza,
  • kompaktowe meble oraz armaturę łazienkową – dobrze sprawdzi się w takim pomieszczeniu kabina prysznicowa, lub też niewielka narożna wanna,
  • duże lustro, które optycznie powiększy przestrzeń,
  • nowoczesne i zróżnicowane oświetlenie, które pozwoli nadać wnętrzu prawdziwej lekkości.

  Mając na względzie te zasady urządzania łazienki z WC, przejdźmy do konkretnych rozwiązań, z których warto w takiej przestrzeni skorzystać. Te bowiem są bardzo interesujące pod wieloma względami.

  Po pierwsze, należy się zastanowić, co zrobić, gdy w mieszkaniu jest kilku domowników i zachodzi potrzeba skorzystania z WC oraz z łazienki jednocześnie. Rozwiązaniem może być zabudowanie wanny tak, by stworzyć z niej taką dużą kabinę prysznicową. Wystarczy sięgnąć po plexiglass, lub też inne tego typu tworzenie i stworzyć sobie gotowe rozwiązanie. Koszt zabudowania wanny jest niewielki, a rozwiązanie takie na pewno zapewni o wiele wyższy komfort pod każdym względem.

  Po drugie, warto pomyśleć o właściwym rozmieszczeniu urządzeń łazienkowych. Najlepiej, jeżeli miejsce na toaletę posiada odpowiednio dużą przestrzeń dookoła – montowanie np. wanny tuż obok znajdującej się w rogu miski wc może być rozwiązaniem mało komfortowym.

  Odpowiednio zaaranżowana łazienka z WC może być miejscem, które spełnia wszelkie oczekiwania i zapewnia komfort użytkowy na co dzień. Warto zatem znaleźć najodpowiedniejsze rozwiązania w tym zakresie dla siebie.

  Drzwi do łazienki – jak wybrać najlepsze?

  Meble łazienkowe – z czego najlepsze?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *