Deszczownica – czy warto ją mieć w swojej łazience

  Jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wyposażenia łazienki. Deszczownica to element prysznica, która zapewnia wygodę podczas korzystania z natrysku. Czy warto ją instalować w kabinie prysznicowej?

  Miłe doznania
  Jak sama nazwa wskazuje, deszczownica zapewnia kąpiel w strugach wody przypominających krople deszczu. To bez wątpienia bardzo miłe doznanie – taki prysznic pozwala się zrelaksować i dokładnie spłukać pianę z ciała.

  Efektowny wygląd
  Deszczownica zapewnia elegancki wygląd całej łazienki. Zamontowana w suficie kabiny wygląda nowocześnie i estetycznie. Niektóre dysze mają również podświetlenie ledowe, które łączy modny wygląd z oszczędnością energii wykorzystywanej do oświetlenia łazienki.

  Oszczędność wody
  Warto przemyśleć zakup ze względu na oszczędność, jaką ze sobą niesie. Deszczownica pozwala bowiem oszczędzać zużycie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. W rezultacie krople są lżejsze i spiętrzone, a zużycie wody niższe. Użytkownikowi wydaje się natomiast, że prysznic jest bardziej obfity.

  Kabina prysznicowa z deszczownicą czy panel prysznicowy z deszczownicą?
  Niektóre nowoczesne kabiny prysznicowe są wyposażone w górną dyszę o funkcji deszczownicy. Niestety kabiny te są sporym wydatkiem. Jeśli ogranicza nas budżet, możemy zamiast tego wybrać panel prysznicowy, który posiada takie udogodnienie. Deszczownicę można również zainstalować w miejscu klasycznej słuchawki bez wymiany obecnego zestawu nastryskowego. Warto jednak wiedzieć, że sama deszczownica pod prysznicem to czasem za mało. Warto mieć dodatkowo również tradycyjny wąż z głowicą, który przyda się choćby podczas mycia brodzika. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest deszczownica w zestawie z baterią podtynkową wraz z przełącznikiem wody. Aby natrysk działał bez zarzuty najlepiej zdecydować się na elementy pochodzące od jednego producenta. W dużych kabinach oraz w prysznicach bez brodzika, możemy pokusić się o model bardzo szeroki. W ofercie sklepów dostępne są deszczownice o średnicy nawet 60 cm. Jeśli nie mamy tyle miejsca w łazience, wybierzmy mniejsze modele.

  Deszczownica z „kaskadą”
  Osoby wymagające mogą wybrać dysze z nietypowymi funkcjami. Oprócz możliwości masujących, można wybrać na przykład produkty z funkcją kaskadowego spływania wody. Dysze z przegubem kulowych posiadają możliwość regulacji kierunku strumienia wody.

  Łatwe czyszczenie
  Niektórzy przeciwnicy deszczownicy twierdzą, że trudno się ją czyści. Po części mają rację – do zamontowanej na stałe dyszy trudniej dostać się, aby sprawnie ją wyczyścić. Dlatego warto kupować dysze wyposażone w systemy minimalizujące osadzanie się na nich kamienia. Osad ze specjalnymi sylikonowymi wypustkami można łatwo zetrze zwykłą szmatką. Dzięki temu armatura działa bezawaryjnie i wygląda doskonale przez wiele lat.

  Podsumowanie
  Deszczownica to funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia łazienki, który zapewnia przyjemną kąpiel i oszczędność wody. Warto go zainstalować w swojej łazience, pod warunkiem, że posiada się w kabinie prysznicowej również tradycyjny wąż kąpielowy. Aby produkt działał bez zarzutu, trzeba zintegrować go z baterią prysznicową. Najkorzystniej kupować deszczownicę wyposażoną w dyszę z funkcją łatwego czyszczenia kamienia.

  Skąd czerpać pomysły na aranżację łazienki?

  Elegancka, stylowa łazienka

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *