Czym różnią się umywalki?

  W sklepach z armaturą łazienkową można dziś znaleźć mnóstwo umywalek. Różnią się one sposobem montażu, jak i materiałem wykonania czy wreszcie kształtem. Które umywalki są jednak najbardziej godne polecenia?

  Sposób montażu umywalki

  Najczęściej spotykane są umywalki nablatowe, wpuszczane oraz wiszące. Pierwsze z nich to umywalki, które po prostu przymocowywane są do blatu szafki. Drugie są wmontowywane w szafki, co oznacza, że ich misy znajdują się w ich wnętrzach. Umywalki wiszące natomiast przymocowywane są do ścian.

  Jeśli chodzi o miejsca publiczne, w zasadzie każdego rodzaju umywalki są często spotykane. W mieszkaniach jednak dominują dzisiaj umywalki nablatowe. Czy faktycznie są lepsze od wszystkich innych umywalek?

  Niewątpliwie, tym co przemawia na korzyść umywalek nablatowych jest możliwość kupna umywalki w każdym właściwie kształcie. Możliwości te są nieco mniejsze jeśli chodzi o umywalki wpuszczane czy też wiszące. Dlatego właśnie, w przypadku nowoczesnych, bardzo oryginalnych wnętrz w zasadzie zawsze korzysta się właśnie z umywalek nablatowych.

  Jaki materiał jest najlepszy?

  Jeśli chodzi o materiał który jest najpopularniejszy w przypadku umywalek to zdecydowanie należy wskazać tu ceramikę. Wydaje się, że co najmniej 90% domowych umywalek jest wykonanych z ceramiki.

  Popularność tego materiału może wynikać między innymi z tego, że umywalki nablatowe ceramiczne pasują właściwie do każdej łazienki. Jest to materiał bardzo uniwersalny. Jednocześnie, ceramika to materiał praktyczny. Rzecz w tym, że w przeciwieństwie na przykład do szkła, umywalka ceramiczna nie gromadzi osadu i bez większego trudu się ją czyści.

  Warto jednak przynajmniej wspomnieć o innych materiałach, które czasem również są wykorzystywane. Przede wszystkim jest to kamień, który uważany jest za materiał bardzo stylowy. Niewątpliwie, kamienne umywalki są bardzo oryginalne. Podobnie zresztą oceniane są umywalki porcelanowe. Nie mniej jednak, w przeciwieństwie do umywalek kamiennych są one bardzo wrażliwe na uderzenia. Efekt tego jest taki, że porcelanowa umywalka zwykle jest bardzo nietrwała.

  Kolejnym z wykorzystywanych materiałów jest szkło, o którym była już mowa wcześniej. Z jednej strony, szklane umywalki nablatowe są bardzo kuszące. Posiadają zwykle bardzo oryginalny design i po prostu wyglądają przepięknie. Nie mniej jednak, trzeba pamiętać o tym, ze jeśli decydujemy się na szklane umywalki czeka nas prawdopodobnie udręka, jeśli chodzi o czyszczenie ich z osadu, który gromadzi się regularnie.

  Firany na metry, czyli jak przystroić swoje okna.

  Czym kierować się podczas wyboru kabiny prysznicowej?

  1 komentarz

  1. kleo3
   21 listopada 2017

   Ciekawy artykuł:) Polecam meksykańskie umywalki- są kolorowe a poza tym nie wymagają specjalnych środków do czyszczenia i pielęgnacji. Wzory pozostają odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, dzięki grubej warstwie szkliwa, jaką umywalki są pokrywane:)

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *