Wszystko o szklanych kabinach prysznicowych

  Podczas projektowania domowego wnętrza warto pomyśleć o detalach i sprzętach wykonanych ze szkła. Nadadzą one naszym czterem kątom nie tylko nowoczesnego piękna i elegancji, ale mogą okazać się niezwykle funkcjonalne.

  Przykładem zastosowania szkła cechującego się wygodą użytkowania i niezwykle korzystnie wpływającego na design przestrzeni jest kabina prysznicowa. Jeżeli jest wykonana z przezroczystego szkła, nie tylko komponuje się nawet z najnowocześniejszym stylem, ale również optycznie niweluje wrażenie rozparcelowania przestrzeni naszej łazienki. Natrysk w takim urządzeniu daję uczucie komfortu i odprężenia po pracowitym dniu. Ponadto kabina sprawia, że po skończonym tuszu ciepło nie ucieknie zbyt gwałtownie i unikniemy „gęsiej skórki”, a para nie wypełni całego pomieszczenia. Kabina prysznicowa powinna spełniać jednakże kilka warunków.

  Przede wszystkim bezpieczeństwo. W ich produkcji stosuje się szkło hartowane i laminowane o grubości tafli od 6 do 13 mm, co sprawia, że nie musimy się martwić o ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Zbić takie szkło jest bardzo trudno, a nawet gdyby jakimś cudem do tego doszło odłamki nie wyrządzą nam większej krzywdy, jeśli tafla była klejona. Wysokiej jakości materiał szklany oferuje wiele zakładów m.in. ten, którego ofertę znajdziemy na zakladszklarski.com.pl.

  Ważne jest podłoże samej kabiny. Jeżeli kabina posiada brodzik, bez względu na to czy będzie on metalowy czy też murowany, jego powierzchnia powinna być pokryta specjalną powłoką antypoślizgową bądź takowymi płytkami, np. z terakoty. Z kolei kabiny bez brodzika stanowią ciekawe rozwiązanie wizualne, a ponadto stanowią duże udogodnienie dla osób starszych bądź o ograniczonych zdolnościach ruchowych ze względu na brak stopnia. Brak brodzika sprawia również, że nasz kontakt z podłożem jest znacznie bardziej stabilny.

  Innym ważnym zagadnieniem odnośnie kabin prysznicowych wykonanych ze szkła jest utrzymanie ich w czystości. Szkło bez problemu daje się przetrzeć szmatką lub gąbką, jednak czasami może to nie wystarczyć. Po jakimś czasie eksploatacji pojawia się uporczywy osad z twardej wody lub mydła. Do jego usunięcia znajdziemy na rynku specjalnie przeznaczone do tego celu preparaty, ale pozbędziemy się go również domowymi sposobami. Jednym z nich jest mieszanina wody i octu w proporcji pół na pół. Dodatkowo roztwór zyska na skuteczności, jeżeli przed użyciem lekko go podgrzejemy. Po umyciu dokładnie spłukujemy i osuszamy powierzchnię szkła kabiny. Inną metodą jest spryskanie szkła wodnym, również lekko podgrzanym roztworem kwasu cytrynowego i odczekanie kilku minut. Po takim zabiegu również zabrudzenia schodzą o wiele łatwiej. Do usuwania pary wodnej można stosować ściereczkę, ale lepsza wydaje się wycieraczka z gumową listwą. Aby zminimalizować osadzanie się pary możemy także zastosować odpowiednie środki chemiczne. Czasami producenci pokrywają szkło z którego wykonuje się kabiny specjalną powłoką, która znacznie ogranicza tworzenie się zacieków i osadów. W wyrobach ze szkła idealnego do zaprojektowania kabiny prysznicowej, specjalizuje się zakład szklarski „Pietrowski”. Dużo tańsze kabiny z takich tworzyw sztucznych jak polistyren lub akryl są znacznie bardziej podatne na trudne do usunięcia zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, więc oszklona kabina zawsze będzie optymalnym pomysłem.

  Bezdotykowo w przyszłość – innowacyjne baterie łazienkowe

  Wybieramy umywalkę do łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *