wanna wolnostojąca

  Czy wanna wolnostojąca sprawdzi się w naszej łazience?

  Chociaż wanny narożnikowe cieszą się sporo popularnością, coraz więcej osób szuka alternatywnych rozwiązań. Chodzi o takie elementy wystroju wnętrza, które nadadzą naszemu mieszkaniu zupełnie nowego charakteru. W tym celu warto rozważyć zakup wanny wolnostojącej. Musimy jednak sprawdzić, czy będzie ona pasowała do naszego mieszkania.

  O czym pamiętać podczas wybierania wanny wolnostojącej?

  Musimy przede wszystkim posiadać wystarczająco dużo miejsca w naszej łazience. Jeśli nie ma ona co najmniej 7 m2 to niestety centralne ustawienie wanny nie będzie możliwe. Najlepiej, gdybyśmy dysponowali przestrzenią o powierzchni 15 m2. Kolejną kwestią jest zadbanie o stabilne i trwałe podłoże pod naszą wannę. Duże znaczenie ma także projekt podejścia wody z posadzki. Jednakże to metraż łazienki pozostaje najważniejszy i on zadecyduje o tym, jak dużą wannę uda nam się pomieścić. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać model prostokątny lub owalny. Będziemy musieli także dobrać właściwą baterię do naszej wanny. Chcemy, aby była ona nie tylko estetycznie wyglądająca, ale również wysoce funkcjonalna.

  Zobacz czym są wanny wolnostojące: https://wmieszkaniu.pl/czym-sa-wanny-wolnostojace-art729.html

  Jaki materiał wybrać do wykonania tego typu wanny?

  Jest to jedna z najważniejszych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem wanny wolnostojącej. Odpowiednio dobrany materiał zapewni nam przede wszystkim komfort użytkowania i jednocześnie ułatwi utrzymanie naszej łazienki w czystości. Wybrana przez nas wanna musi także komponować się z aranżacją pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest także jej cena. Jedną z popularniejszych opcji są wanny wolnostojące wykonane z akrylu. Na tle innych materiałów wyróżniają się swoim ciepłem. Istnieje również możliwość ich regeneracji i tym samym pozbycia się wszelkich rys. Jeśli zależy nam na cieple, to świetną alternatywą jest stal emaliowana. Ten materiał jest wysoce wytrzymałe, a współczesne emalie nie żółkną. W rezultacie otrzymamy wygodną i trwałą wannę, która posłuży nam przez wiele lat.

  Podobnymi cechami odznaczają się wanny kompozytowe. Dodatkowo są one bardzo gładkie i odporne na uszkodzenia. Większość firm sprzedaje produkty o oryginalnych nazwach, a skład ich kompozytów jest zazwyczaj zastrzeżony. Tu konieczna będzie przynajmniej podstawowa wiedza dotycząca tego materiału, aby wybrać najlepszy produkt. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na wannę wolnostojącą wykonaną z kamienia naturalnego. Najczęściej używany jest granit lub ewentualnie marmur po odpowiednim zabezpieczeniu przed wilgocią. Chociaż są one niezwykle eleganckie i ciepłe, przemieszczanie ich jest trudnym zadaniem z uwagi na ich spory ciężar. Nie będą również pasowały do każdej łazienki. Osoby szukające lżejszego rozwiązania powinny zainteresować się wanną wolnostojąca drewnianą. Wykonywane są z egzotycznych gatunków drzew i właściwe zabezpieczane. Chociaż są trwałe i powstrzymują rozwój bakterii, wymagają dbałej konserwacji. W tym celu niezbędne będą specjalne środki czyszczące.

  Wanny wolnostojące coraz bardziej popularne

  Czas na inteligentne łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *