inteligentna łazienka

  Czas na inteligentne łazienki

  W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie coraz śmielej wchodzą, do domów proponując rozwiązania ułatwiające codzienne życie. Idea smart home jest dzisiaj szalenie popularna, nikogo więc nie powinno dziwić, że powstają coraz to nowsze gadżety do różnych części domu. Wyjątkiem nie pozostaje tutaj łazienka, w której istnieje możliwość zamontowania wielu innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko ułatwia życie, ale często mają też zastosowanie w działaniach ekologicznych.

  Technologia w służbie ekologii

  Mnogość technologii, jakie można zamontować w łazience może wydawać się nieco przytłaczająca. Jednak nie da się ukryć, że są to rozwiązania, które ułatwiają życie oraz mają pozytywny wpływ na środowisko. Jedną z takich technologii jest inteligentna armatura łazienkowa. Jest, to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób które, cenią sobie dbanie o dobro przyrody a ekologia nie jest dla nich jedynie pustym sloganem. Dzięki nowoczesnym bateriom łazienkowym możliwe staje się sygnalizowanie poziomu zużycia wody odpowiednim kolorem, dzięki czemu wiemy, ile już jej zużyliśmy. Przydatną funkcją jest też automatyczne włączanie oraz wyłączanie wody. Szczególnie dla osób, które nie raz zapomniały wyłączyć wody. Stosując tę technologię, nie będą musiały się już o to martwić, inteligentny kran zajmie się tym za nich. Nie można też zapominać o wattach funkcją napełnienie wody do odpowiedniego poziomu. Rozwiania te ułatwiają codzienne funkcjonowanie, ale co najważniejsze pomagają w dbaniu o środowisko. Stosując, inteligentne ekologiczne baterie można bez problemu przyczynić się nieco do oszczędzania wody.

  Inteligentne szafki, czyli wygoda otwierania jednym palcem

  Elementem, o którym nie można, nie wspomnieć są inteligentne szafki oraz szuflady. Jest to jeden z ostatnich trendów, który z pewnością będzie się rozwijał. Wszystkie innowacyjne toalety powinny być wyposażone w szafki tego rodzaju. Wystarczy bowiem dotknięcie palcem, aby otworzyć pożądany przez nas mebel. Zwiększa to komfort użytkowania oraz prostotę w zamykaniu, oraz otwieraniu szafek w łazience.

  A może by tak inteligentne lustro?

  Technologia w łazience rozwija się cały czas i aż trudno sobie wyobrazić co może nam jeszcze zaoferować. Jednym z ostatnich gadżetów jest inteligentne lustro. Służy ono nie tylko do przeglądania się, ale także do wielu innych czynności. Może, być połączone z internetem, dzięki czemu podczas porannej toalety można wyświetli na nim poranne wiadomości oraz prognozę pogody. Prawda, że przydatny gadżet?

  Jeszcze więcej łazienkowych technologii

  Istnieje jeszcze wiele różnych technologii, które swoje zastosowanie znajdą w łazience i ułatwia życie swoim użytkownikom. Całkiem użyteczną rzeczą wydaje się inteligentna deska, która posiada wiele różnych programów które umilą nam korzystanie z łazienki. Są to między innymi podgrzewana deska czy też system mycia, który ma za zadanie zapewnić nam komfort na najwyższym poziomie. Na koniec nie można zapomnieć o inteligentnych pralkach, wyposażonych w funkcje, dzięki którym pranie jest jeszcze łatwiejsze a przy tym ekologiczne np. dzięki mniejszemu zużyciu wody.

  Bibliografia: excelo.pl

  Czy wanna wolnostojąca sprawdzi się w naszej łazience?

  Wybieramy lustro do łazienki – na co trzeba zwrócić uwagę?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *