Biała farba do ścian – jak wybrać najlepszą?

  Biel to klasyczny kolor ścian, który pasuje do każdego stylu aranżacji wnętrza. Stanowi piękne tło dla mebli, tekstyliów i ulubionych dodatków. Jak wybrać białą farbę, by uzyskać estetyczne wykończenie? Czym wyróżniają się farby na zacieki i plamy?

  Białe farby do ścian – którą wybrać?

  Jeśli chcesz pomalować ściany w swoim mieszkaniu na biało, musisz pamiętać, że na takiej powierzchni każda plama będzie widoczna. Z tego względu warto wybierać emulsje nadające się do zmywania i szorowania. Może to być na przykład farba ceramiczna plamoodporna, która nie absorbuje nawet trudnych zabrudzeń. Odporność na środki czyszczące i dezynfekujące jest dodatkowym atutem. Przejdź do sklepu z białymi farbami, żeby wybrać emulsję nadającą się do zmywania. Do wyboru masz sprawdzone produkty akrylowe, lateksowe i ceramiczne najwyższej jakości.

  Jeśli w domu mieszkają alergicy lub dzieci, weź pod uwagę farby ekologiczne, które nie zawierają szkodliwych substancji. Właściwości hipoalergiczne często są potwierdzane certyfikatami niezależnych organizacji – zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa zastosowania wybranej farby. Bez obaw możesz pomalować na kolor śnieżnobiały pokój dziecięcy lub sypialnię.

  Najlepsza biała farba z matowym wykończeniem

  W ostatnich latach popularność zyskują białe farby do ścian z eleganckim matowym wykończeniem, które bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz. Przykładowy produkt tego typu to lateksowa farba MAGNAT Ultra Matt polecana również do trudnych powierzchni. Pozwala na uzyskanie powłoki o właściwościach antystatycznych, antyrefleksyjnych i odpornych na rozwój grzybów i pleśni. Produkt jest wygodny w aplikacji – nie chlapie podczas malowania i nie zostawia smug. Sprawdzi się podczas wykończenia zarówno ścian, jak i sufitu. Warto zauważyć, że matowe wykończenie pozwala na subtelne ukrycie drobnych rys czy nierówności ścian lub sufitu.

  Biała farba do zadań specjalnych

  Podłoże pokryte wieloma warstwami starych powłok malarskich lub takie, które dawno nie było malowane, może okazać się kłopotliwe. Zwykła farba może zacząć pękać, łuszczyć się i odchodzić od ściany krótko po wykonaniu remontu. Dlatego w przypadku trudniejszych powierzchni warto stosować specjalistyczne emulsje.

  Wybieraj dobrze kryjące białe farby do ścian zazwyczaj dostępne pod nazwą „na zacieki i plamy”. Wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością i wysokim stopniem krycia, pozwalając na stosowanie na powierzchniach pokrytych plamami po tłuszczach, sadzy, nikotynie, zaciekach wodnych i innych kłopotliwych substancjach. Takie emulsje można stosować do malowania ścian na biało, a także w roli farby podkładowej, przygotowując powierzchnię do pokrycia docelowym kolorem.

  Ciekawym rozwiązaniem w przypadku trudnych podłoży jest zastosowanie preparatu łączącego właściwości farby podkładowej i nawierzchniowej. Wybór produktu 2 w 1 pozwala na pominięcie etapu gruntowania podłoża. Już po naniesieniu jednej warstwy można uzyskać efekt wyrównania chłonności i zniwelowania drobnych różnic w fakturze.

  Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *