Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

  W trakcie budowy domu warto rozważyć założenie wodnego ogrzewania podłogowego. Zlikwidujemy tym samym niezbyt urodziwe grzejniki z pomieszczeń, a także dzięki inteligentnym czujnikom temperatury podniesiemy komfort korzystania z pomieszczeń. Co ważne, z punktu widzenia fizjologii ludzkiego organizmu pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniach jest dla nas korzystniejszy niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Pytaniem otwartym pozostaje, czy taka instalacje jest opłacalna z punktu widzenia ekonomicznego i praktycznego? Czy ogrzewanie podłogowego bez wyposażenia domu w odpowiednie sterowniki ma w ogóle sens?

  Czy to się opłaca?

  Jak w przypadku wszystkich inwestycji cieplnych, ogrzewana podłoga musi być odpowiednio wyizolowana, aby nie traciła ciepła. Konieczne jest zatem wyłożenie wyrównanego podłoża wełną mineralną usztywnioną żywicą lub płytami styropianowymi. Wbrew powszechnym opinią, ogrzewanie podłogowe wodne jest tańsze w eksploatacji niż tradycyjny system grzewczy. Dlaczego? Dzięki równomiernemu rozchodzeniu się ciepła za pomocą sterowników możemy obniżyć temperaturę pomieszczenia nawet o 2-3 stopnie Celsjusza, bez utraty komfortu względem grzejników. Według obliczeń ekspertów obniżenie temperatury tylko o 1 stopień Celsjusza przekłada się na 5-6% zmniejszenie zużycia energii – możemy zatem obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie o 10-15%. O jeszcze większych oszczędnościach możemy mówić w przypadku ogrzewania elektrycznego.

  sterownikitech

  Niezbędne do utrzymania równomiernej temperatury będą czujniki temperatury podłogi, które za pomocą bezprzewodowych sterowników pozwolą prawidłowo rozprowadzać ciepło po pomieszczeniu. Nie możemy także zapomnieć o listwach sterującymi siłownikami ogrzewania podłogowego. Profesjonalne listwy umożliwiają jednoczesne sterowanie pracą pompy centralnego ogrzewania oraz urządzeniem grzewczym.

  Kliknij i sprawdź sterowniki do podłogówki ⇒ https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-podlogowki,c28.html

  Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe?

  Od lat w internecie pojawiają się mity na temat szkodliwości ogrzewania podłogowego. Jest to oczywiście nieprawda. Po pierwsze działa ono na zasadzie promieniowania, a nie jak w przypadku grzejników – cyrkulacji powietrza. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla alergików. Niektórzy twierdzą, że od ogrzewania podłogowego puchną nogi. Co prawda może się tak zdarzyć, ale coś takiego występuje tylko w przypadku źle zaprojektowanego systemu, który przegrzewa podłogę. Jeśli korzystamy z profesjonalnych sterowników – taka sytuacja nigdy się nie zdarzy. To właśnie w tym celu producenci stworzyli listwy sterujące i czujniki temperatury. Mając odpowiednio zintegrowany system w panelu kontrolnym – możemy cieszyć się oszczędnościami, a także komfortowym i zdrowym ogrzewaniem.

  Sterowniki do ogrzewania podłogowego

  Na rynku dostępnych jest wiele programatorów ogrzewania podłogowego. W urządzeniach topowych producentów znajdziemy m.in. możliwość ustawienia harmonogramu i temperatury zadanej dla każdej strefy, możliwość wyłączenia/włączenia strefy czy zmiany temperatur dla każdej ze stref grzewczych. Jeśli odpowiednio skomunikujemy listwy sterujące, czujniki i nasz programator, będziemy mogli za pomocą kilku ruchów dopasować temperaturę pomieszczenia do pory dnia czy jego przeznaczenia. Warto pamiętać, aby w łazience ustawić nieco większą temperaturę – pomoże ona zwalczyć wilgoć, a także doda komfortu po porannym prysznicu.

  Kliknij i sprawdź czujnik temperatury podłogi ⇒ https://sterownikitech.pl/tech-czujnik-temperatury-podlogi-ntc,id436.html

  Ściany w domu – jaki materiał wybrać do kuchni i łazienki?

  Biała farba do ścian – jak wybrać najlepszą?

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *