Ściany w domu – jaki materiał wybrać do kuchni i łazienki?

  To, co będzie się znajdowało na ścianach w naszym domu, nie tylko wpływa na wygląd pomieszczeń, ale przede wszystkim na ich użyteczność. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń takich jak kuchnia, czy łazienka, gdyż są one narażone na zmienne temperatury oraz wilgoć. Płytki ścienne wydają się najlepszym rozwiązaniem – zobacz dlaczego.

  Płytki ścienne do łazienki

  Łazienka to trudne pod względem aranżacyjnym pomieszczenie. Nic w tym dziwnego, gdyż panują w niej skrajne, zmienne warunki, co niekoniecznie dobrze wpływa na znajdujące się w niej meble, czy przedmioty. Choć na rynku dostępne są farby, których właściwości sprawdzą się w tych specyficznych warunkach, to płytki ścienne uważane są za najlepszą opcję. Dlaczego? Bo trwałość ceramiki i gresu jest nieporównywalna z żadnym innym materiałem. Jeśli zależy nam na tym, aby zaplanowany wystrój służył nam długie lata, wybór ten nie powinien sprawić nam zawodu.

  Decydując się na kafelki na ścianach, nie tylko torujemy sobie drogę do klimatycznych aranżacji, ale możemy również wpłynąć na komfort użytkowania pomieszczeń. Te ułożone wokół wanny, czy pod prysznicem pokochają wszyscy, którym zależy na łatwej pielęgnacji. Nie inaczej będzie, jeśli znajdą się w okolicy umywalki, która nie raz, nie dwa, miała na sobie piętno porannej walki ze szczoteczką do zębów. Płytki ścienne z wyczuwalną strukturą, wyrazistym printem lub matowym wykończeniem sprawią, że pozostałości po kąpieli, czy innych czynnościach higienicznych nie będą zbyt widoczne, w związku z czym nie będą też wymagały natychmiastowej interwencji – miej to na uwadze, wybierając kolor, wzór i fakturę.

  Kuchnia – jakie ściany będą najlepsze?

  Chociaż  kuchnia nie jest tak bardzo narażona na wilgoć, jak łazienka, panują w niej inne niesprzyjające warunki. Strefa przy kuchence narażone jest na unoszącą się parę wodną, resztki potraw, a nawet chlapiący tłuszcz, dlatego płytki ścienne wydają się w tym miejscu najbardziej rozsądnym wyjściem. Gładka tafla gresu sprawi bowiem, że z łatwością będziemy mogli usunąć wszelkie zabrudzenia, nawet jeśli przez nieuwagę damy im uprzednio zaschnąć.

  Ogromnym atutem wykorzystania kafelków na ścianie w kuchni są możliwości aranżacyjne. Możemy postawić na nieduże płytki nawiązujące do cegieł, które wspaniale dopełnią szafki w stylu prowansalskim. W przypadku aranżacji nowoczesnych doskonale sprawdzą się wielkoformatowe kafle imitujące beton, które będą się zachwycająco prezentować zarówno przy białych, błyszczących, jak i antracytowych, matowych frontach.

  Rekuperacja to oszczędności i czyste powietrze w domu

  Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *