Brodzik czy wanna – odwieczny problem

  Wanna czy prysznic? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Dokonując wyboru, pod uwagę należy wziąć kilka istotnych czynników, chociażby takich jak wielkość łazienki czy nasze indywidualne preferencje. Poznaj plusy i minusy każdego z rozwiązań, a następnie wybierz rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

  Dostosuj oczekiwania do możliwości

  W najkorzystniejszej sytuacji znajdują się oczywiście posiadacze dużych i przestronnych łazienek, których metraż pozwala na montaż zarówno wanny, jak i brodzika z prysznicem. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki komfort i luksus. W przypadku małych wnętrz, których wielkość nie przekracza 5m2, konieczne jest dokonanie wyboru pomiędzy jednym a drugim. Świetną alternatywą dla tradycyjnych wanien wolnostojących oraz brodzików, jest wybór modeli narożnych, które pozwalają zaoszczędzić nieco miejsca w łazience.

  Relaksująca kąpiel w wannie czy szybki prysznic?

  Nie wyobrażasz sobie dnia bez aromatycznej i odprężającej kąpieli? W takim razie wybór wanny będzie strzałem w dziesiątkę. Podczas kąpieli można wykonywać różne zabiegi pielęgnacyjne takie jak peeling całego ciała. Szeroka gama dostępnych form to kolejna z zalet nowoczesnych wanien. Jeśli chodzi o wady tego rozwiązania, to główną są oczywiście duże wymiary wanny, utrudniające jej montaż w małym pomieszczeniu.

  Jedną z największych zalet brodzika z prysznicem są stosunkowo niewielkie gabaryty, umożliwiające montaż kabiny nawet w bardzo ciasnych wnętrzach. Opcja ta dedykowana jest w szczególności miłośnikom szybkiego, wodnego orzeźwienia. Z ekonomicznego punktu widzenia prysznic jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż codzienne zażywanie gorących kąpieli w wannie. Co więcej, montaż brodzika wskazany jest również osobom starszym i niepełnosprawnym, które mają trudności z samodzielnym poruszaniem się. Wówczas korzystanie z prysznica jest nie tylko wygodniejsze, ale także znacznie bardziej bezpieczne.

  Więcej ciekawych inspiracji oraz stylowe wyposażenie do nowoczesnych łazienek znajdziesz na stronie https://www.swiatlazienek.com.pl/.

  Rozwiązanie 2w1

  Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, na co się zdecydować, wówczas możesz postawić na rozwiązanie kompromisowe, czyli montaż wanny z armaturą prysznicową. Ciekawym pomysłem jest doposażenie zestawu w praktyczny parawan wykonany z hartowanego szkła, który znakomicie wpisze się w klimat nowoczesnych aranżacji łazienkowych. Jak się okazuje, rozwiązanie to bywa nie tylko bardziej praktyczne, ale niekiedy także znacznie tańsze niż zakup oddzielnej kabiny prysznicowej.

  Łazienka skandynawska. W poszukiwaniu glazury do jasnego wnętrza

  Odpływy liniowe do nowoczesnych łazienek – czyli o estetyce i praktycznym zastosowaniu odpływów liniowych

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *