Odpływy liniowe do nowoczesnych łazienek – czyli o estetyce i praktycznym zastosowaniu odpływów liniowych

  W czasie urządzania łazienki, wiele osób stawia nie tylko na względy praktyczne, ale również estetyczne. Pragną, by ich łazienka wyglądała atrakcyjnie, a niekiedy nawet widowiskowo. Wśród szczególnie popularnych aranżacji łazienkowych, prym wiedze styl minimalistyczny. Osoby pragnące urządzić łazienkę w takim stylu często decydują się na kabiny prysznicowe pozbawione brodzika, w których konstrukcji znajduje się specjalny rodzaj odpływu. Chodzi oczywiście o odpływ liniowy, który nie tylko odprowadza wodę, ale również wygląda stylowo i nowocześnie. Poniżej podpowiemy nieco więcej na temat odpływów liniowych.

  Projekt kabiny prysznicowej – a odpływ liniowy. Kiedy i dla kogo?

  Kabina prysznicowa jest w wielu łazienkach punktem centralnym. Szczególnie jeśli zamiast wanny pragniesz właśnie korzystać z kabiny prysznicowej. Wówczas, warto dołożyć starań i wybrać kabinę, która będzie nie tylko wygodna w czasie zażywania kąpieli, ale również doda pomieszczeniu nieco estetyki.

  Do takich należą kabiny pozbawione brodzika, którego funkcję zastępuje odpływ liniowy. Zaletą tego typu odpływów jest ich minimalistyczna konstrukcja oraz prosta budowa. Po umieszczeniu w podłodze, z łatwością wpasowują się w otoczenie płytek. Jeśli odpływ zostanie dobrze dobrany względem otoczenia, w którym się znajdzie, może być niemal całkowicie dyskretny, wręcz niezauważalny. Odpływ liniowy najlepiej łączyć z płytkami dużych rozmiarów, które imitują naturalne materiały (kamień lub drewno), w lekko przyciemnionej tonacji.

  Zaletą odpływów liniowych jest możliwość ich połączenia z płytkami podłogowymi o nietypowym kształcie lub rozmiarze. Jeśli wiec planujesz urządzić łazienkę w stopniu wysoce estetycznym, z wykorzystaniem płytek nietypowych – na przykład wielkoformatowych – wówczas odpływ liniowy będzie najlepszym rozwiązaniem.

  Odpływy liniowe – podłogowe i ścienne. Rodzaje i przeznaczenie

  Odpływy liniowe występują w kilku wersjach, które różnią się konstrukcją, sposobem i miejscem montażu. Najczęściej, wybierane są odpływy proste liniowe, rzadziej – odpływy półokrągłe lub w kształcie dużej litery L. Te ostatnie dedykowane są do kabin prysznicowych półokrągłych lub stawianych w kątach.

  Rzadziej stosowane są odpływy liniowe ścienne, czyli przeznaczone do montażu nie na poziomie podłogi, ale tuż nad nią. Zazwyczaj, umieszcza się je przy ściance pod natryskiem, poniżej baterii doprowadzającej wodę.

  Do natrysków niewielkich rozmiarów dedykowane są odpływy liniowe typu slim. Są to odpływy wyjątkowo wąskie, niemal niezauważalne dla użytkowników danej łazienki.

  W wyborze odpływu liniowego warto też zwrócić uwagę na zastosowane w produkcji materiały, a także głębokość i rozmiar rynny. Wśród materiałów, największą popularnością cieszy się stal nierdzewna, tworzywa sztuczne i aluminium. Kolor wykończenia ma znaczenie, jeśli zależy ci, by odpływ liniowy był niezauważalny. Do najpopularniejszych należą: połyskliwy chrom, czarny matowy oraz przezroczysty.

  Dywanik do łazienki – nie tylko estetyka

  Wybierasz baterie łazienkowe? Oto kilka przydatnych porad

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *