Wybierasz baterie łazienkowe? Oto kilka przydatnych porad

  Jak wybrać dobrą baterię łazienkową? Wybór nie jest prosty. Z jednej strony pod uwagę musimy wziąć design – w końcu wygląd ma znaczenie! Z drugiej strony chcemy, aby baterie służyły nam przez lata, nie zużywały zbyt wiele wody i były wygodne w użytkowaniu. Dobra wiadomość jest taka, że wszystko to da się połączyć. Jak?

  Wybór baterii łazienkowych zacznij od tego

  Na rynku panuje istne zatrzęsienie w liczbie ofert baterii łazienkowych. Różnią się one nie tylko przeznaczeniem, lecz także sposobem wykonania, materiałem, designem czy wreszcie ceną. Wyróżniamy baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe, natryskowe czy bidetowe. Baterie mogą być jedno bądź dwuuchwytowe. Ponadto możemy zdecydować się na baterie umywalkowe podtynkowe, stojące albo ścienne. Jak widzisz, jest tego całkiem sporo.

  Wybór baterii warto zacząć od dokładnego określenia własnych potrzeb. Oczywiście dla wielu z nas liczyć się będzie efekt wizualny, jednak z całą pewnością nie powinniśmy na nim poprzestać. Funkcjonalność oraz wytrzymałość to równie ważne aspekty, podobnie jak oszczędność wody, za którą płacimy dzisiaj całkiem sporo. Dlatego przed zakupem baterii dobrze wszystko zaplanuj, biorąc pod uwagę przedstawione niżej porady.

  Dobra bateria łazienkowa to…

  Dobra bateria łazienkowa to taka, która łączy w sobie design i funkcjonalność, a przy tym nie jest produktem pochodzącym z najniższej półki cenowej. Z całą pewnością zależy Ci na trwałym produkcie, toteż koniecznie zwróć uwagę, z jakiego materiału wykonane są główne elementy armatury. Zazwyczaj trwałe baterie wykonane są z mosiądzu. Liczy się tu także jakość stopu. Jednak jeśli nie chcesz wikłać się w porównania, powinieneś wybrać model, który po prostu waży więcej.

  Szukając dobrych baterii, powinieneś unikać tych, których regulujące przepływ wody głowice wykonane są z plastiku. O wiele trwalszym produktem okażą się głowice ceramiczne. Oczywiście dobra bateria to także produkt miły dla oka. Wybór baterii łazienkowych jest obecnie tak duży, że bez problemu znajdziesz dobrej jakości baterię pasującą do wybranego przez Ciebie stylu wnętrza. Gustownym rozwiązaniem z zachowaniem wygody użytkowania są chociażby znane baterie łazienkowe  Geberit.

  Wybierając baterie umywalkowe, pamiętaj o tych rzeczach

  Jeśli przyjrzysz się uważnie ofercie baterii łazienkowych Duravit, zauważysz, że dzielą się one na stojące, ścienne, podtynkowe czy podłogowe. Jest to sposób montażu. Przekłada się on zarówno na estetykę, jak i ekonomię stosowania urządzenia. Baterie umywalkowe ścienne stanowią powszechne rozwiązanie z uwagi na uniwersalny montaż wlewki. Ta jest ruchoma i dosyć długa, dzięki czemu używanie jej nie sprawia problemów. Właściciele małych wnętrz sięgają po baterie podtynkowe. Dzięki temu rozwiązaniu duża część baterii daje się schować w ścianie. To z kolei pozwala osiągnąć minimalistyczne wrażenie wnętrza.

  Kąt nachylenia oraz rozmiar wlewki mają ogromne znaczenie. Wlewka niedopasowana do rozmiaru misy uczyni korzystanie z umywalki niezwykle frustrującym doświadczeniem. Jeśli posiadasz dużą umywalkę, możesz zatem zdecydować się na baterię stojącą. Z estetycznego (ale nie tylko!) punktu widzenia warto kierować się zasadą, że im większa i głębsza misa umywalki, tym wyższa może być bateria. Analogicznie mniejsze baterie sprawdzą się przy mniejszych umywalkach. Dobrze dopasowana bateria pozwoli na swobodne mycie dłoni pod kranem. Zwróć zatem uwagę także na kąt nachylenia wylewki.

  Co z bateriami wannowymi i prysznicowymi?

  W kwestii estetyki i funkcjonalności obowiązują te same zasady co w przypadku baterii umywalkowych. Powinny być one dobrze dopasowane do wnętrza i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeśli chodzi o sposób montażu spotyka się głównie instalacje naścienne oraz podtynkowe. W przypadku natrysków trzeba jeszcze zwrócić uwagę na deszczownicę. Ta może mieć kształt prostokątny lub okrągły. Ponadto w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą cię wolnostojące baterie wannowe, które odznaczają się łatwością montażu oraz dużym walorem estetycznym zwłaszcza w większych łazienkach.

  Odpływy liniowe do nowoczesnych łazienek – czyli o estetyce i praktycznym zastosowaniu odpływów liniowych

  Ręczniki z haftem do łazienki – pomysł na ciekawy prezent

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *