Jak dbać o czystość drzwi prysznicowych?

  Utrzymanie czystości w łazience jest kluczowe. Wilgoć i czynności higieniczne sprzyjają częstym zabrudzeniom. Pokryte nimi drzwi prysznicowe całkowicie niszczą estetykę pomieszczenia – smugi i brud łatwo rzucają się w oczy. W jaki sposób zadbać o czystość drzwi prysznicowych?

  Zabrudzenia drzwi prysznicowych

  Drzwi prysznicowe są zazwyczaj wykonane z przezroczystego szkła lub plexi. Oba materiały cechuje stosunkowo wysoka zdolność do zabrudzeń w warunkach łazienkowych. Już po jednej kąpieli na drzwiach prysznicowych pojawiają się w smugi po użyciu szamponu czy żelu pod prysznic. Woda dostępna w łazience nie jest sterylna – znajdują się w niej minerały. Zagrożeniem dla czystości kabiny jest przede wszystkim wapń. Szkło wchodzi z nim w reakcję chemiczną, dlatego drzwi prysznicowe zyskują kolejne, trudniejsze do usunięcia zabrudzenia.

  Regularne czyszczenie kluczem do sukcesu

  Aby uniknąć uciążliwego czyszczenia mocno zabrudzonej kabiny prysznicowej, warto wykonywać tę czynność regularnie. Drzwi prysznicowe można po każdej kąpieli przecierać zwilżoną szmatką bądź ręcznikiem, spłukując jednocześnie niechciane zabrudzenia. Przydatna może okazać się ewentualnie gumowa ściągaczka.

  Walka z uciążliwym i zabrudzeniami

  Jednak po pewnym czasie kabina może się zabrudzić także osadami kamiennymi pochodzącymi z wody. Warto zachować szczególną ostrożność w doborze środków chemicznych pomagających w ich usunięciu. Wiele spośród nich, na przykład aceton i kwasy powoli przyczyniają się do zarysowania powierzchni drzwi prysznicowych. Lepiej postawić na naturalne preparaty. Można je znaleźć w produktach przeznaczonych do czyszczenia łazienki zawierających na przykład kwas octowy lub przygotować samodzielnie w warunkach domowych.

  Technologie wspierające utrzymanie czystości

  O tym, jak łatwe będzie w przyszłości czyszczenie kabiny prysznicowej decyduje także wybór jej odpowiedniego modelu. Niektórzy producenci przykładają szczególną uwagę do utrzymania czystości. Dobrym tego przykładem są drzwi prysznicowe marki Oltens pokryte specjalną powłoką SmartClean. Dzięki zastosowaniu tej technologii woda znacznie lepiej spłukuje zabrudzenia. Osad tworzy się więc z mniejszą intensywnością, a czyszczenie przebiega sprawniej.

  Podtynkowa bateria prysznicowa – na jakie rodzaje i funkcje warto postawić?

  Pomysłowe wyposażenie łazienki w kilku krokach!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *