Drążki prysznicowe – praktyczne rozwiązanie do łazienki

  Drążek prysznicowy to wbrew pozorom przedmiot użytkowy o wielkim potencjale.  Drążek do zasłony prysznicowej nie tylko ma za zadanie uchronić łazienkę przed zalaniem, gdy nie posiadamy kabiny prysznicowej. Rozbudowana oferta drążków kątowych i łukowych producenta, dostępnych w różnych wariantach wykonania sprawia, że sprawdzą się one również w  nietypowych  projektach, dając ogromne pole do popisu kreatywnym architektom wnętrz.

  Drążki prysznicowe czy kabina?

  Przeglądając strony internetowe poświęcone wyposażeniu łazienek  można dojść do wniosku, iż moda na kabiny prysznicowe mija.  Odpowiednio dobrana  zasłona prysznicowa, której zadaniem jest zabezpieczenie brodzika lub wanny przed wydostaniem się wody,  okazuje się być elementem o wiele bardziej ładniejszym i modnym niż  kabina prysznicowa. Drążek prysznicowy wraz z zasłoną to duet niezastąpiony w każdej łazience. Z łatwością można zadbać tutaj o czystość, ład i porządek. Zasłonę możemy w każdej chwili wyprać i już wygląda jak nowa.

  Zaletą drążków prysznicowych jest również cena, która jest zdecydowanie niższa niż kabin.

  Modele drążków prysznicowych

  Firma Sasko proponuje różne rodzaje drążków  do zasłon prysznicowych. Są to drążki kątowe i łukowe do brodzika oraz wanny. Pasują również do brodzików i wanien o bokach symetrycznych oraz asymetrycznych. Montowane są do dwóch ścian prostopadłych. W ofercie firmy znajdują się także drążki, które można zamocować także do jednej ściany. Takie rozwiązanie stosujemy wówczas, gdy wanna lub brodzik usytuowana jest np. na środku jednej ściany.

  Drążki produkowane są w ponad 200 rozmiarach, więc każdy znajdzie dla swojej łazienki odpowiedni model. Niekiedy zdarza się, iż w łazience w pobliżu wanny lub brodzika znajduje się okno, grzejnik lub półeczka. Na pierwszy rzut oka wydaje się wręcz niemożliwym zamontowanie wówczas drążka prysznicowego. Nic bardziej mylnego. Firma Sasko posiada wiele rozwiązań dotyczących montażu swoich produktów w trudno dostępnych miejscach. Drążki nie wymagają specjalnego elementu mocowanego do sufitu, gdyż dzięki specjalnie opracowanemu mocowaniu są bardzo mocne i stabilne.

  Montaż drążka prysznicowego

  Każdy drążek prysznicowy składa się z trzech elementów do złączenia. Jeśli już dopasujemy do siebie elementy, to przenosimy punkty mocowania drążka na ścianę. Następnie za pomocą wiertarki wykonujemy w ścianie cztery otwory, umieszczamy w nich kołki rozporowe. Przykładamy do nich drążek i mocujemy śruby dokręcając je równomiernie kluczem. Zakładamy teraz na śruby zaślepki maskujące. Drążek jest przygotowany do zawieszenia na nim zasłony prysznicowej.

  Drążki firmy Sasko wykonywane są z niezwykłą precyzją i dokładnością. Specjaliści dbają o najmniejszy szczegół przy produkcji każdego elementu. Drążki do zasłony prysznicowej są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi normami oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

  Jaki blat do łazienki pod umywalkę?

  Oświetlenie łazienkowe – jakie lampy do łazienki wybrać?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *