blat łazienkowy

  Jaki blat do łazienki pod umywalkę?

  Łazienka stanowi nieodłączny element każdego domu. Coraz częściej jest także doceniana w wymyślnych stylach. Wszystko po to by zapewnić sobie harmonię i spokój. Bez względu na to czy robimy remont łazienki czy też tworzymy ja od podstaw, wybór aranżacji spędza sen z powiek. Blat łazienkowy coraz częściej staje się wyzwaniem podczas podejmowania decyzji.

   Blaty do łazienki – podpowiadamy czym się różnią od siebie

  W nowoczesnej łazience umywalka stała się integralną częścią mebli, podczas gdy kiedyś była pojedynczym i oddzielnym elementem, skoordynowanym z armaturą łazienkową. Nawet gdy jest fizycznie oderwany (jak w wersjach wolnostojących), dziś pasuje do stylu i wykończenia umeblowania pokoju. Spróbujmy więc dokonać przeglądu różnych typów umywalek dostępnych dzisiaj do mebli łazienkowych

  • Umywalka nablatowa w łazience cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością i dlatego jest jednym z najlepiej sprzedających się rozwiązań. W zależności od upodobań może mieć różne kształty, rozmiary i głębokości.
  • Umywalka nablatowa wysoka. Istnieje również wyższa wersja zlewu nablatowego. W takim przypadku krany będą musiały zostać założone koniecznie na ścianie. Piękny wygląd i bardzo praktyczny do wstawienia również do łazienki pełniącej funkcję pralni, wykorzystywanej jako zlew.
  • Umywalka półblatowa, to umywalka gdzie część zlewu wystaje. Kierunek jest wówczas zależny od rodzaju. W pierwszym przypadku wysokość umywalki może zostać częściowo ukryta pod blatem. W drugim jednak umywalka jest głębsza niż szafka łazienkowa, a zatem umożliwia korzystanie z dużej wanny nawet na szafkach o zmniejszonej głębokości.
  • Zintegrowana umywalka w blacie. Kiedy zlewozmywak i blat stanowią jeden element z tego samego materiału, mówimy o blacie ze zintegrowanym zlewem. Idealna ciągłość między umywalką a szafką zapewnia całkowicie minimalny efekt: patrząc od frontu, umywalka łazienkowa staje się niewidoczna.
  • Umywalka wolnostojąca oznacza „ wolnostojący ”: w pewnym sensie jest to ewolucja wzornicza klasycznego zlewozmywaka stojącego, który jest znany wszystko. W przeciwieństwie do tego ostatniego można go jednak również zainstalować z dala od ścian, lub na środku pomieszczenia, ponieważ jest wykończony ze wszystkich stron. W zależności od projektu może zintegrować baterie lub potrzebować wolnostojących baterii z przyłączami do podłogi.

  Blat pod umywalkę – z nami wybór będzie łatwiejszy

  Umywalki są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad wszystkimi dostępnymi opcjami materiałowymi? Materiał, z którego wykonana jest umywalka, może mieć wpływ na konserwację, trwałość i oczywiście styl całego pomieszczenia. Szukasz wyposażania do łazienek? Sprawdź ofertę sklepu: https://sklepmo.pl.

  Plisa okienna do łazienki – jaką wybrać?

  Drążki prysznicowe – praktyczne rozwiązanie do łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *