Plisa okienna do łazienki – jaką wybrać?

  Rolety wykonane z różnego rodzaju materiałów to rozwiązanie coraz częściej stosowane w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Stosujemy je w salonie, w sypialni, a nierzadko nawet w kuchni czy w łazience. Jakie plisy okienne sprawdzą się w łazience i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model?

  Czy warto wybrać plisy okienne?

  Plisy okienne mają wiele zalet. Należy do nich przede wszystkim możliwość przysłonięcia nawet całego okna, co daje efekt przyciemnionego wnętrza. Plisy umożliwiają także zasłonięcie fragmentu okna, dzięki czemu we wnętrzu wciąż jest jasno. Plisy okienne wyglądają bardzo stylowo, a zastosowane w jasnej kolorystyce optycznie powiększają wnętrze, dodając mu kilku centymetrów. Łatwy montaż rolety i łatwość w utrzymaniu ich w czystości to kolejne zalety, którymi cieszy się to rozwiązanie. Szeroki wybór rolet plisowanych znajdziesz tutaj: https://familyrollo.pl/rolety-plisowane.

  Rolety okienne w łazience – jakie funkcje spełniają?

  Plisy okienne w łazience spełniają co najmniej kilka ważnych funkcji. Po pierwsze, są pewnego rodzaju gwarantem intymności i prywatności. Zasłonięte okno oddziela łazienkę od ciekawskich oczu sąsiadów, co zapewnia o wiele lepsze samopoczucie i komfort użytkowania łazienki. Poza tym, plisy okienne wpływają znacząco na temperaturę panującą w łazience. Ograniczają ilość wpuszczanego do wnętrza światła słonecznego, a to bardzo istotne zwłaszcza w wyjątkowo gorące słoneczne dni. Roleta może zasłaniać całe okno bądź tylko jego część, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

  Plisa okienna do łazienki – jak wybrać?

  Wybierając rolety okienne do każdego pomieszczenia w domu, możemy kierować się głównie naszymi własnymi preferencjami. W przypadku łazienki zadanie jest nieco trudniejsze. Łazienka jest pomieszczeniem specyficznym, a zastosowane rolety muszą mieć odpowiednie cechy. Trzeba zdawać sobie sprawę przede wszystkim z tego, że w łazience panuje wysoka wilgotność powietrza. To sprawia, że materiał, z jakiego wykonane są rolety musi być na nią wyjątkowo odporny. Najlepiej sprawdzają się tworzywa sztuczne, które nie wchłaniają wody i są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Jeżeli chodzi o łazienkę, zdecydowanie lepiej jest zrezygnować z naturalnych tkanin czy z drewna, bo są to materiały bardzo nieodporne na wilgoć. Jeśli zastosujemy rolety z nieodpowiedniego materiału, bardzo szybko zobaczymy na nich pleśń i grzyb.

  Wybierając materiał na roletę, warto wybierać takie rozwiązania, które zapewnią odpowiedni poziom intymności. Najlepiej sprawdza się zwykła tkanina plisowana wykonana z półprzepuszczalnego materiału. Zapewnia on odpowiednią intymność, a jednocześnie wpuszcza do wnętrza nieco światła. Dobrym sposobem są także tkaniny z powłoką perłową o właściwościach termoizolacyjnych. Mają one tą zaletę, że nie nagrzewają się. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym zaciemnieniu wnętrza, wybierz tkaninę blackout. Jest to rozwiązanie najdroższe, ale jednocześnie najskuteczniejsze.

  Rolety plisowane występują w różnych wersjach kolorystycznych, które z łatwością dostosujesz do każdej łazienki. Najczęściej wybierane są plisy okienne w różnych odcieniach szarości, bieli, a czasem także beżu. To najbardziej uniwersalne kolory, które pasują do wszystkiego i tworzą wyjątkowy klimat w każdej łazience. O tym, jakie rolety (nie tylko plisowane), a także ich kolor wybrać do łazienki przeczytasz tutaj: https://familyrollo.pl/blog/jakie-rolety-wybrac-do-lazienki.

  Szukasz najlepszych rolet do swojej łazienki? Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu! Znajdziesz ram rolety i plisy okienne najwyższej jakości, idealnie dopasowujące się do każdego wnętrza. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://familyrollo.pl/.

  Jak zaprojektować nowoczesną i elegancką łazienkę w jasnym kolorze?

  Jaki blat do łazienki pod umywalkę?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *