Elektromet bojler dla Twojego domu? Sprawdź, dlaczego to tak dobry pomysł!

  Magazynowanie ciepłej wody w domu to sprawa niebagatelna. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Elektromet bojler spełnia 100% oczekiwań użytkowników. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy powinien się znaleźć również po Twojej stronie ogrodzenia.

  Podwójna wężownica w bojlerze

  Najprościej rzecz biorąc, bojler z podwójną wężownicą grzeje wodę dwa razy szybciej niż standardowe modele. Co równie ważne, nie zużywa przy tym podwójnych ilości energii. Poza tym tego typu elektromet bojler może korzystać wyłącznie z kotła, tak więc zimą nie ma potrzeby podłączania do niego innych źródeł energii – ciepło z CO w zupełności wystarczy, żeby szybko nagrzać cały zbiornik. Latem natomiast można korzystać z grzałki elektrycznej, która zasilana jest poprzez panele słoneczne.

  Trudno o lepszą efektywność grzania wody użytkowej w domu. Tym bardziej że bojlery Elektromet są w pełni izolowane. Izolacja termiczna wykonana z pianki polistyrenowej zapewnia bowiem długie trzymanie temperatury. Zwykłe bojlery mają bardziej prymitywne rozwiązania albo w ogóle nie posiadają izolacji. Wówczas kwestia przechowywania ciepłej wody użytkowej podlega rażącym kompromisom, które… cóż, po prostu nie pasują do XXI stulecia.

  Optymalny rozmiar bojlera i wytrzymałość

  Kolejną sprawą jest dobór bojlera do własnych potrzeb. Zbiorniki ciśnieniowe 80 litrów to dobre rozwiązanie dla dwójki. Dla rodziny zaś będzie to za mało. Na szczęście Elektrometr bojler jest dostępny w pełnej gamie rozmiarów, aż do 140 litrów. Każdy z tych produktów będzie do tego służył przez wiele lat. To zbiorniki z blachy stalowej pokrytej wewnątrz warstwą ceramiki zabezpieczającą przed korozją. W grę wchodzi do tego anoda magnezowa. Dzięki niej trwałość bojlera zostaje wywindowana na dodatkowy poziom. Nie zapominajmy przy tym o jakości rzemiosła. Bojlery Elektromet są odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc okazjonalne uderzenie czymś twardszym na pewno im nie zaszkodzi.

  Elektromet bojler – ceny

  Pewnie sobie teraz myślisz, że tak zaawansowany zbiornik na wodę użytkową musi kosztować kilka tysięcy. Otóż nawet Elektromet bojler WGJ-G Turbo czy wielki WGJ Max w tej chwili kosztuje niewiele ponad 1300 zł. W obu przypadkach jest to zbiornik stalowy pokryty powłoką wysokotemperaturowej emalii ceramicznej oraz anodą. W tej cenie możliwe jest także przyłącze wody użytkowej zakończone kierownicą strumienia wody, co zapobiega mieszaniu się cieczy zimnej z gorącą. Suma summarum to naprawdę opłacalny zakup. Zdecydowanie powinieneś uwzględnić go w swoim budżecie.

  Poznaj serię osprzętu Simon 55

  Lampy druciane – nowoczesne podejście do oświetlenia wnętrz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *