Wszystko o łóżkach wodnych

  Łóżko wodne w odróżnieniu od klasycznego posiada materac wypełniony wodą. Z zewnątrz natomiast nie różni się znacząco od tradycyjnego łóżka. Materac w łóżku wodnym to swego rodzaju gumowy balon, osadzony w ramie zrobionej z gąbki, która ogranicza ruch materaca. Dzięki temu nie może on zbytnio falować. Łóżko wodne musi mieć specjalne zabezpieczenia przed uszkodzeniem. W przypadku przebicia może dojść do zalania pomieszczenia. Zawartość wody w takim materacu jest dosyć duża.

  Zalety posiadania łóżka wodnego

  Jest to przede wszystkim bardzo wygodne łóżko. Dzięki specjalnym właściwościom materaca nasze ciało zatapia się w nim i dopasowuje do jego kształtu. Ciało uzyskuje naturalne podparcie. Klasyczny materac ma sprężyny i wtedy punkt jego ugięcia jest dowolny. Sprawia to, że pomiędzy ciałem a materacem pojawiają się wolne przestrzenia. Leżąc na łóżku wodnym pozwalamy na to, aby woda masowała nasze ciało. Ma to bardzo korzystny wpływ na układ krążenia. Dzięki temu łóżka wodne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na różne trudności ruchowe.

  Regularne spanie na łóżku wodnym minimalizuje ryzyko zachorowania na wiele schorzeń związanych z układem krwionośnym. Mamy szanse na zniwelowanie objawów nadciśnienia i niewydolności serca. Zmniejsza się ryzyko niedokrwienia serca, zawału i udaru.

  Łóżko wodne jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie gromadzi się w nim kurz. Możliwość regulacji temperatury materaca ułatwia zasypianie i gwarantuje zdrowy sen.

  Wady spania na łóżku wodnym

  Podstawową wadą łóżka wodnego jest ryzyko wystąpienia przecieku. W takiej sytuacji całe pomieszczenie może zostać zalane. Odradza się kupowanie łóżka wodnego dla mieszkańców bloków lub starych kamienic. Chodzi o ryzyko zalania oraz o dużą wagę łóżka. Nie wszędzie jest dozwolone stawianie tak ciężkich rzeczy. Łóżko wodne jest zdecydowanie droższe niż tradycyjne. Ceny zaczynają się około 2 tysięcy złotych, a kończą na kilkudziesięciu.

  Łóżka wodne – dla kogo jest przeznaczone?

  Na łóżku wodnym może spać każdy, niezależnie od wieku. Dla niektórych jednak spanie na nim może mieć zbawienny wpływ. Poleca się wypróbowanie łóżka wodnego osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Spanie na tego typu podłożu pozwala rozluźnić mięśnie i cały kręgosłup. Z łóżka wodnego z pewnością będą zadowolone kobiety w ciąży. Spanie z dużym brzuchem bywa uciążliwe. Na łóżku wodnym ciało idealnie dopasuje się podłoża. Materac idealnie utrzymuje ciało i sprawia, że żaden ucisk nie jest odczuwalny. Kręgosłup ma naturalne ułożenie i dzięki temu ciężar ciała jest równomiernie rozłożony. Dodatkowo, fale wodne masują wszystkie części ciała. Ponadto, niektóre osoby mogą mieć uczulenie na wypełnienia materacy. Łóżko wodne ma tu przewagę, ponieważ na pewno nikt nie ma alergii na wodę. W materac nie wnikają alergeny, kurz ani roztocza.

  Łóżko wodne zapewnia zdecydowanie spokojniejszy sen. Warto wypróbować, czy sprawdzi się w naszym przypadku.

  Mała kuchnia w bloku – Co warto wiedzieć o aranżacji wąskiej kuchni

  Poznaj pomysły na aranżacje pralni w domu

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *