Jak pielęgnować brodę? Najlepsze golarki dla mężczyzn

  Pielęgnacja brody to ważna sprawa dla posiadaczy tego typu zarostu. Jako że nie wszyscy lubią korzystać z usług barbera, wolą sami przycinać swą brodę. Można to robić żyletką, choć w dzisiejszych czasach jest wiele lepszych urządzeń do pielęgnacji zarostu lub golenia się. Jak wybrać idealną golarkę? Sprawdźmy koniecznie.

  Najlepsza golarka dla mężczyzn: Która zapewnia dokładne golenie?

  Częstym dylematem jest pytanie, które urządzenie będzie lepsze: golarka elektryczna czy zwykła maszynka. A może trymer? Zacznijmy od krótkich charakterystyk każdego z wymienionych urządzeń. Golarki elektryczne to zdecydowanie faworyt każdego mężczyzny. Producentów i firm jest mnóstwo, wystarczy zerknąć na ranking golarek elektrycznych i się przekonać. Golarki te charakteryzują się wysoką dokładnością golenia i bardzo szybko można dzięki nim zupełnie pozbyć się zarostu na kilka dni. Oczywiście taką golarką można również skrócić brodę i nadać jej wybranego kształtu i ułożenia. Elektryczne maszynki oferują niedościgniony wręcz komfort golenia, bowiem maszyna ma kilka nakładek na głowicę, dzięki którym można dokładnie ustawić długość, na jaką chcemy skrócić brodę lub całkowicie ją zgolić. Ponadto mają one ogranicznik, przez co broda zawsze zostanie przycięta równo. Dlatego też chętnie wybierają ją ci Panowie, którzy nie mają większych umiejętności w skracaniu brody. Choć i ci bardziej doświadczeni cenią sobie szybkość golenia golarką elektryczną. Golarkę elektryczną więc perfekcyjnie skrócimy zarost, ale jest jeden fakt, na który warto zwrócić uwagę. Bowiem przez blokady na takiej golarce, nie zdołamy skrócić zarostu tuż przy skórze. Zatem jeżeli chcemy zupełnie ściąć zarost, lepiej kupić zwykłą maszynkę na żyletki. Wbrew pozorom można nią wykonać precyzyjne golenie, lecz tylko jeżeli mamy w tym wprawę. Inaczej możemy się zranić. Musimy też wiedzieć, iż nie da ona nam pola do popisu przy chęci modyfikowania zarostu a nie całościowego zgolenia. Jeżeli więc chcemy modyfikować brodę tak, jak zrobiłby to niemal sam doświadczony barber, zdecydujmy się na trymer. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, którym przytniemy włosy i zarost, bez względu na poziom gęstości zarostu. Wystarczy użyć dobrej końcówki mm.

  Elektryczna maszynka z trymerem: Idealna golarka męska

  Jako że trymer ma ogrom sposobów oraz możliwości stylizowania zarostu i posiada duży zakres długości strzyżenia dzięki specjalnym nakładkom, jest chętnie kupowany przez mężczyzn. Wpływa też na to ilość rodzajów ostrzy, odpowiednich do każdej gęstości brody. A gdyby tak wybrać maszynkę elektryczną z trymerem? Najlepsza golarka dla mężczyzn to taka, która jest dostosowana do rodzaju brody. Natomiast tego typu urządzenie będzie dostosowane do każdego zarostu.

  Wiemy już czym wyróżniają się poszczególne rodzaje maszynek do zarostu. Pamiętajmy, aby wybierać je pod kątem tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Do skrócenia i stylizacji zarostu wystarczy maszynka do golenia czy trymer, lecz do zupełnego ścięcia włosia do gładkości przyda nam się maszynka. Najlepiej taka z kilkoma wymiennymi ostrzami. Wówczas pokona każdą gęstość zarostu, umożliwia golenie nawet twardego zarostu. Właśnie do długości i rodzaju zarostu należy także dopasować maszynkę, aby jak najlepiej mogła go skracać. Dobra golarka męska jest wielofunkcyjna i dostosowana do użytkownika. Ma również wymienne główki i nakładki, aby lepiej usuwać zarost i dostawać się w trudniej dostępne miejsca, np koło uszu. Zatem jeżeli nie jesteśmy pewni, która będzie idealna dla nas, zajrzyjmy do porównywarek maszynek.

  Inteligentna waga łazienkowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć

  Grill gazowy – co warto wiedzieć?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *